Srovnávejte s námi

Srovnávejte s námi

porovnání

Stále váháte, zda dát přednost nové či použité technice? Zkuste zvážit pro a proti – v tabulce najdete přehledné srovnání čtyř kategorií produktů. Pod tabulkou je pak uvedeno podrobnější vysvětlení posuzovaných kritérií. Sami zvažte, co je pro vaše potřeby nejvhodnější a jaké jsou vaše možnosti.

Srovnání notebooků

U nás najdete výhradně použité high-end produkty.

Všechny právě dostupné počítače | notebooky | lcd monitory | tiskárny | servery.


Cena: Pořizovací cena produktu v okamžiku nákupu.

Kvalita a spolehlivost: Vlastnosti, které určuje výrobce při návrhu a ladění produktu s ohledem na jeho cenu a potřebu bezporuchového cho­du.

Servis: Služby poskytované dodavatelem před prodejem, během prodeje a především po prodeji. Nejčastěji se jedná o rychlost a způsob řešení záručních oprav, poradenství, technickou podporu, pozáruční servis, náhradní díly a sdílení know-how.

Výkon: Výkon, který daný produkt poskytuje. U PC a notebooků jde typicky o CPU, RAM, HDD, grafickou kartu, atd. U tiskáren se může jednat o rychlost tisku nebo maximální měsíční zatížení.

Ztráta hodnoty během používání: Každý produkt časem ztrácí hodnotu. Obvykle je po skočení záruky (u firem) nebo při prvních větších technických potížích (u domácích uživatelů) odprodáván třetí straně. Ztráta hodnoty je tedy rozdílem pořizovací ceny a zůstatkové hodnoty při tomto odprodeji. Lze ji zjednodušeně chápat jako náklady na vlastnictví produktu. U dražšího a/nebo nového zboží jsou tyto náklady pochopitelně mnohem vyšší, než u použitého.

Použité, low-end produkty jsou v tomto smyslu chápány jako neznačkové použité zboží, nebo značkové zboží nižších produktových řad. U výrobce Dell jsou nejnižší produktové řady Inspiron, Vostro nebo notebooky Latitude s označení E5×xx, kde označení „5“ obvykle znamená nižší cenu (levné plastové kryty nebo absence některých technologií). Tyto stroje jsou vhodné především pro domácí použití.

Použité high-end produkty jsou v tomto smyslu chápány jako značkové stroje vyšších řad, určené výhradně pro profesionální použití. Při jejich vývoji je kladen důraz na spolehlivost, perfektní odladění a použití nejkvalitnějších materiálů. Protože se jedná o repasované zboží, lze tyto vlastnosti garantovat i po 2 až 3 letech, kdy končí leasing a tyto produkty vstupují opět na trh. Spolehliví dodavatelé poskytují na tyto produkty i 3 roky záruku, opravy formou výměny kus za kus a často garantují i vyřešení reklamace do tří dnů. Typickým produktem je v této kategorii je Dell Latitude nebo Dell Precision. Tyto stroje jsou vhodné především pro firemní použití.

Nové neznačkové produkty jsou v tomto smyslu chápány jako všechny stroje lokálních výrobců, kteří nedokáží vyprodukovat obrovské série, jako to umí Dell, HP, Lenovo atd. Stroje jsou u těchto lokálních (ČR) výrobců produkovány v menších sériích, a proto jim nemůže být věnována tak velká péče při odladění, technické podpoře a poskytování většího množství náhradních dílů. Tyto stroje jsou vhodné především pro domácí použití.

Nové značkové produkty jsou v tomto smyslu chápány jako značkové stroje vyšších řad, určené výhradně pro profesionální použití. Při jejich vývoji je kladen důraz na spolehlivost, perfektní odladění a použití nejkvalitnějších materiálů. Z těchto důvodů jsou náklady na jejich vývoj, ladění, výrobu i podporu nejvyšší a pořizovací cena může násobně přesahovat cenu produktů v předchozích kategoriích. Tyto stroje jsou přímo navrženy pro firemní použití, a to do oblasti středních a velkých firem, které preferují kvalitu, spolehlivost a servis i za mnohem vyšší cenu.