Jak prodávat HW za vyšší cenu

Jak prodávat HW za vyšší cenu

V minulém článku jsem vám radil, jak vybrat vhodného dodavatele. Doufám, že vám mé informace pomohly se zorientovat a udělat si jasno.

Možná se vaši zákazníci, stejně jako naši, stále ptají: „Proč bych měl kupovat u vás, když na Alze, Aukru, nebo na Heuréce najdu cenu nižší?“ Odpověď musí být stále stejná: „My poskytujeme přidanou hodnotu, která má pro vás význam a ve výsledku ušetříte!“

Protože jsme specialisté na repasovanou techniku, prozradím vám několik prodejních argumentů, které jistě zaberou, dovolím si ale poznamenat, že našim typickým zákazníkem je malá a střední firma, nikoliv B2C. Zkuste zákazníkovi položit několik otázek a obratem na ně odpovězte za něj.

Příklad vaší komunikace se zákazníkem:

Zákazníku, kdy vám vybraná technika z Aukra dorazí? My máme spolehlivého dodavatele a garantujeme dodání následující pracovní den.

Zákazníku, co uděláte, když dojde na zboží k závadě? My vám garantujeme vyřízení reklamace nejdéle do pěti pracovních dní. Průměrná délka vyřízení reklamace je u nás pouhých 2,3 dne.

Zákazníku, je dobře, že víte přesně, co potřebujete. Máte představu o typu CPU, velikosti RAM, velikosti a typu HDD, typu case, délce záruky, vyžadujete vhodné příslušenství, to je výborné. Najdete přesně toto na Aukru nebo jinde? Náš dodavatel nám pro vás díky přehlednému online konfigurátoru techniku na míru snadno připraví.

Zákazníku, provozujete ve firmě více počítačů a budete je potřebovat třeba za rok doplnit o další? Pro snadnou a ekonomickou správu bude potřeba pořídit totožný model se stejným obrazem disku. Najdete na internetu naprosto stejný model u nějakého prověřeného prodejce? Náš sortiment je stálý, my to zajistíme.

Zákazníku, chcete jen nějakou levnou krabici (HW) nebo skutečně funkční celek pro efektivní práci vašich zaměstnanců? Můžete kdekoliv na internetu koupit například notebook Dell Latitude. Co ale říkáte na to, kdybyste si k němu vybral vhodný dock, originální značkový stojan, LCD monitor, otočný držák nebo značkové příslušenství, a to vše v jednotném designu a s garancí kompatibility?

Zákazníku, chcete ušetřit nebo mít špičkový HW se špičkovými službami? Odpověď zákazníka: Oboje. Pokud chcete ušetřit, kupte si low-end zařízení ze kteréhokoliv e-shopu, extra servis a služby logicky neočekávejte. Pokud chcete high-end techniku se špičkovými službami, vyberte si renomovaného výrobce a objednejte některý z TOP produktů. Připravte se ale na velkou investici!

Co kdybyste ale, zákazníku, získal za zajímavé peníze HW, který splní vaše požadavky co se týče výkonu, je spolehlivý a můžete na něj mít záruku i 3 roky? Technika sice byla používána, ale až na malé opotřebení nevykazuje vady ani poškození. Bude vám to bránit v užívání? Mohu vám slíbit, že pokud vám nebude vyhovovat, do třiceti dnů ji můžete vrátit.

Odpověď vašeho zákazníka: Ano, beru, sem s tím!

Zajímá vás, na co všechno se u nás můžete spolehnout a jaké nadstandardní služby vám garantujeme? Podívejte se na garance, které skrze nás můžete zaručit i svým zákazníkům.

Nadstandardní garance