Ukončení prodeje licencí Windows 7

Ukončení prodeje licencí Windows 7

Dnes pro vás máme možná smutnou, ale nevyhnutelnou zprávu. Doprodali jsme poslední zásoby licencí Windows 7 pro repasované počítače. Jejich prodej byl Microsoftem ukončen již minulý rok, ale díky velkému předzásobení jsme byli schopni poskytovat vám je až doposud. Dále už to však opravdu nejde a doplnění o licenci Windows 7 už tak v našem konfigurátoru nenajdete.

Dell Latitude E7240

Po licencích Windows 7 už nám zůstala jen prázdná přihrádka

Zprvu jsme byli s Windows 10 raději opatrní a někteří i trochu skeptičtí, nicméně dnes už desítky nejsou tím, čím na začátku. Jde o odladěný operační systém, který už je dlouhou dobu spolehlivě používán po celém světě. Již jsme se přesvědčili, že Windows 10 bez problémů funguje také na všech námi prodávaných strojích, i těch nejstarších, které ho nepodporují oficiálně podle údajů výrobce.

Možnost downgrade

Pokud jste ale za Windows 7 připraveni bojovat, je zde možnost dowgrade. Tuto možnost vám jako prodejce nemůžeme nabídnout, ale sami jí využít můžete. Stačí od nás klasicky zakoupit doplnění o licenci Windows 10, a poté si zavolat na podporu Microsoftu. Když jim nadiktujete licenční klíč ze štítku Windows 10 s požadavkem o downgrade, obratem vám sdělí klíč na Windows 7. Poté už stačí jen přeinstalovat OS na požadovaný Windows 7 a aktivovat. Jak ale bylo řečeno, tento proces, pokud o něj stojíte, je zcela ve vaší režii.

Původní COA štítky

Co se týče COA štítků, tak u nich se nic nemění. Na strojích bez licence stále původní COA Windows 7 necháváme nalepený. Jak vždy uvádíme, COA štítek není platná licence a funkčnost kódu z tohoto štítku negarantujeme.

Chcete vědět více o licencování repasovaných počítačů a COA štítcích? Pak si můžete pročíst naše odpovědi na nejčastěji kladené dotazy, kde najdete další informace v otázkách číslo 5 až 9.

Odpovědi na nejčastější dotazy