Jak zrychlit Windows 10 vypnutím vizuálních efektů

Jak zrychlit Windows 10 vypnutím vizuálních efektů

Máte starší počítač se slabým procesorem a nízkou kapacitou RAM paměti? Pak se může stát, že už pouhé prostředí Windows 10 vám zpomaluje práci a celkový uživatelský zážitek. Naštěstí ale existuje možnost, jak zrychlit Windows 10 zakázáním vizuálních efektů operačního systému, které si zbytečně něco málo z dostupných systémových prostředků ukusují. U Windows 10 už to není zdaleka tak špatné, jako jsme zažili v případě Windows Vista, ale přeci jen se v některých případech může vypnutí vizuálních efektů hodit.

Jak zrychlit Windows 10 vypnutím vizuálních efektů?

Pro vypnutí vizuálních efektů přejděte do vyhledávání (Win+S) a začněte psát Upravit vzhled až budete mít k dispozici položku Upravit vzhled a výkon systému Windows. Tu vyberte a hned budete mít k dispozici dialogové okno. V něm na záložce Vizuální efekty můžete zvolit položku Optimalizovat pro výkon, čímž se odškrtnou všechny níže uvedené položky, tedy deaktivují se vizuální efekty. To by u těch nejslabších PC mělo přispět ke zrychlení Windows 10.

Jak zrychlit Windows 10 vypnutím vizuálních efektů

Zasekává se vám práce a prostředí Windows i po vypnutí vizuálních efektů? Zkoušeli jste přeinstalovat operační systém a různé další věci, které by vám mohly pomoc, ale nepomohly? Pak je možná na čase přemýšlet nad obměnou celého zařízení. Vyberte si z naší široké nabídky repasovaných počítačů nebo notebooků, případně se nám ozvěte a my vám doporučíme stroj na základě vašich potřeb.

Vyberte si z repasovaných počítačů Dell