Dell OptiPlex 3070 – moderní počítač na každodenní použití

Dell OptiPlex 3070 – moderní počítač na každodenní použití

Rádi bychom vám představili počítač Dell OptiPlex 3070, který je ke konci roku 2022 jedním z nejmodernějších PC v rámci repasů. Jde o ideální počítač do kanceláře, který může být velmi zajímavou alternativou k novým počítačům. Jakožto repasovaný PC má oproti novému značně nižší cenovku, ale přitom nabízí moderní komponenty a pověstnou spolehlivost značky Dell.

Dell OptiPlex 3070

Tři velikostní provedení

Dell OptiPlex 3070 se vyrábí ve třech variantách, a to Tower, SFF a Micro.

  • U našich zákazníků je nejoblíbenější právě SFF, kompaktní desktopové provedení, které nezabere mnoho místa na stole a jde rozšířit o nízko profilovou PCIe kartu.
  • V závěsu za ním je oblíbené Micro, které má opravdu miniaturní rozměry a bývá osazeno energeticky úspornými procesory s označením T. Tyto úsporné počítače jsou v poslední době kvůli energetické krizi velmi žádané.
  • Nakonec je zde provedení Tower, které už patří spíše pod stůl než na něj. To můžeme rozšiřovat i o plné PCIe karty a díky prostorné skříni je zajištěno nejefektivnější chlazení vzduchem. Málokdo ale kancelářský počítač dlouhodobě provozuje ve vysoké zátěži, aby musel řešit efektivitu chlazení.
Dell OptiPlex 3070

Přítomnost HDMI konektoru

U OptiPlexu 3070 mnohé potěší konektivita, protože počítače nabízejí 1× DisplayPort a 1× HDMI. Většina ostatních modelů Dell nabízí z video portů jen 2× DisplayPort, ale přitom mnozí uživatelé HDMI vyžadují a musí si pak dokupovat přechodku. Přítomnost HDMI v OptiPlexu 3070 je tedy velmi vítanou záležitostí. Z konektorů naopak chybí staré PS2 a COM port, což ale většinu uživatelů trápit nebude. Dále je přítomen RJ45 konektor pro síť, audio konektory a mnoho USB portů.

Dell OptiPlex 3070

Procesory 8. a 9. generace

Co se týče procesoru, můžeme se v OptiPlexu 3070 setkat s 8. a 9. generací Intel Core, což je dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí nejnovější Windows 11, který je oficiálně podporován od 8. generace Intel procesorů. Najít zde můžeme rozsáhlou škálu typů CPU: Celeron, Pentium, Core i3, Core i5 a Core i7. Nejčastěji se setkáme s Core i5, které v těchto novějších generacích mívají 6 jader.

Další komponenty nás asi ničím nepřekvapí. Osadit můžeme RAM DDR4 do kapacity 32 GB a k SATA disku můžeme u všech provedení přidat ještě rychlý M.2 NVMe SSD disk. Dobrou zprávou je, že i do malého Micra lze vložit 2,5" SATA disk a druhý M.2 SSD.

Dell OptiPlex 3070

Jestliže hledáte spolehlivý počítač na každodenní použití, Dell OptiPlex 3070 vás nezklame. Dobře poslouží na náročnou kancelářskou práci i na domácí použití, kde mnozí využijí integrovaného HDMI konektoru.

Vyberte si Dell OptiPlex 3070 z naší nabídky