Dell OptiPlex 7070 – spolehlivý počítač 9. generace

Dell OptiPlex 7070 – spolehlivý počítač 9. generace

Počítač Dell OptiPlex 7070 je spolehlivý model nejvyšší třídy, určený pro širokou škálu firemních klientů. Jako nový se začal prodávat roku 2019, a to v provedení Tower, Small Form Factor (SFF) a Micro. OptiPlex 7070 nabízí bohaté možnosti konfigurace, ze kterých si nevybere jen málokdo. Důraz je kladen i na snadnou správu a zabezpečení ve firemní síti.

Procesor 9. generace

V OptiPlexu 7070 se můžeme setkat s pěti různými řadami procesorů Intel 9. generace, což je nezvykle široké rozpětí. Začíná od 2-jádrových Pentium, přes 4-jádrové Core i3, 6-jádrové Core i5, 8-jádrové Core i7 a v některých případech můžeme najít až Core i9, rovněž s osmi jádry. V nejmenším provedení Micro bývají úspornější nízkonapěťové procesory s označením T.

Dell OptiPlex 7070

Součástí procesoru je integrovaný grafický čip Intel UHD 630, který podporuje připojení až 3 monitorů a rozlišení až 4K. Ve většině případů však OptiPlex 7070 obsahuje pouze 2 DisplayPort výstupy, takže bez doplnění dedikované grafické karty připojíme maximálně 2 monitory.

Rychlá paměť a disky

Operační paměť RAM může dosahovat až serverových kapacit, maximum je totiž 64 GB DDR4. Na rozdíl od serverů jde ale o non-ECC paměti, tedy standardní desktopové řešení. Zatímco Tower a SFF mají 4 DIMM sloty, Micro má jen 2 s podporou maximálně 32 GB. Ale do kanceláří a firem na běžnou i náročnou práci zcela postačuje 16 GB, takže pro většinu uživatelů zůstanou maximální hodnoty jen zajímavou teoretickou hranicí.

Dell OptiPlex 7070

U disků je situace jiná a jejich plný potenciál jistě využije mnohem větší procento uživatelů. Do provedení Tower a SFF můžeme vložit klasický 3,5" HDD nebo dva 2,5" HDD či SSD a k nim ještě ultra rychlé M.2 NVMe SSD. I z kompaktního PC tak může vzniknout stroj s velmi rychlým a kapacitně velkým úložištěm.

Snadný přístup ke komponentám

Konstrukčně se Dell OptiPlex 7070 drží dlouho zavedených pořádků a umožňuje snadný a rychlý přístup ke komponentám, aniž bychom museli používat šroubovák či jiné nářadí. Všechny odklopné a pohyblivé systému jsou jasně označeny modrou barvou a jejich použití je značně intuitivní. Ve firmě vybavené OptiPlexem 7070 tak správce IT ušetří spoustu času při výměnách komponent a čistění počítače.

Dell OptiPlex 7070

Neochuzená konektivita

Zatímco u novějších notebooků je zvykem ořezávat počty a typy konektorů na minimum, počítače si stále drží své pevně zažité standardy. Na OptiPlexu 7070 v provedení Tower a SFF najdeme i stařičké PS/2 konektory pro klávesnici a myš a sériový port (COM). Z obrazových výstupů už ale nemáme analogové VGA ani DVI, ale 2× digitální DisplayPort. Pak už zde máme pouze klasický RJ-45 pro LAN, audio port a množství USB 3.1, USB 2.0 a jedno USB-C. Volitelně může být na počítači třetí video výstup (VGA, další DisplayPort, nebo HDMI), ale ve většině případů bude PC bez něj.

Dell OptiPlex 7070

Moderní PC pro každou situaci

Ať už sháníte počítač do kanceláře, do školy či na doma, Dell OptiPlex 7070 vám dobře poslouží v každé situaci. Je to moderní PC s vysokým výkonem, který obsahuje i bezpečnostní modul TPM 2.0 a má plnou podporu Windows 11. Jakožto repasovaný počítač ho můžete koupit za zlomek původní ceny a získat tak high-end značkový model se skvělým poměrem ceny a výkonu.

Vyberte si z repasovaných PC Dell OptiPlex 7070