Dell Precision 3630 – malý tower s velkým výkonem

Dell Precision 3630 – malý tower s velkým výkonem

Zažité představy o velkých pracovních stanicích nám přišel rozbít Dell Precision 3630. Jedná se totiž o mini tower, který si na první pohled snadno spleteme s obyčejným kancelářským počítačem. Například OptiPlex 9020 tower je dokonce ještě větší, než Precision 3630. Když se ale podíváme dovnitř, uvidíme zcela novou konstrukci, která rafinovaně využívá každého místečka.

Dell Precision 3630

Čelní maska s mřížováním ve spodní části

Rafinovaná konstrukce

Na zadní straně počítače Precision 3630 najdeme 3 různé zamykací mechanismy. Vpravo nahoře je černé madlo, které slouží pro odklopení bočnice. Další dva zámky uvolňují vnitřní kovovou konstrukci se zdrojem, která je zavěšená na pantech u čela skříně. Tu lze poté vyklopit do boku, čímž se nám odkryje přístup ke všem komponentám. Pevné disky jsou ovšem přístupné ihned po odklopení bočnice, aniž bychom museli zdroj vyklápět.

Dell Precision 3630

Zezadu vidíme dva zámky s modrými šipkami pro uvolnění vnitřní konstrukce

Silná výbava

Dell Precision 3630 je dodáván s procesory Intel Xeon nebo Intel Core 8. až 9. generace. V případě Intel Core se můžeme setkat s celou škálou modelů, od i3 přes i5 a i7 až po i9. K dispozici jsou 4 DIMM sloty na RAM DDR4, která v případě osazení Xeon procesorem může být i typu ECC. Do PCIe 3 slotu je možné osadit grafické karty, které vyžadují až 265W, přičemž obvykle půjde o profesionální modely nVidia Quadro nebo AMD Radeon Pro. Pro datové úložiště počítače můžeme využít jeden M.2 slot na základní desce a další 3 pozice pro 3,5" disky, a to aniž bychom přišli o optickou mechaniku, což je v takto kompaktní skříni opravdu nevídané. Alternativně můžeme osadit až 4 menší 2,5" disky, což nám spolu s M.2 dá celkem 5 disků.

Dell Precision 3630

Po vyklopení napájecího zdroje máme přístup ke všem komponentám

Velký užitek

Jako všechny pracovní stanice Dell, i Precision 3630 je konstruován a testován pro profesionální využití v oblasti designu, 3D konstruktérství, analýz a podobných výpočetně náročných operací. ISV certifikace zajišťuje spolehlivé fungování profesionálního SW pro výše zmíněné účely. K dispozici je také utilita Dell Precision Optimizer, která by měla uživatelům pomáhat se správným nastavením výkonu v těchto aplikacích. K připojení pomůcek pro vaši kreativní činnost slouží 10 USB portů, z nichž jeden je typu USB-C. Pro všechny případy je přítomen také COM port.

Dell Precision 3630

Pevné disky jsou přístupné ihned po odklopení bočnice

Jestliže potřebujete moderní pracovní stanici s kombinací vysokého výkonu a malých rozměrů, je Dell Precision 3630 jasnou volbou. Počítač díky modernímu procesoru a bezpečnostnímu TPM modulu podporuje i nejnovější Windows 11, takže je sázkou na jistotu i do vzdálenější budoucnosti. U nás jej navíc můžete pořídit s dvouletou zárukou a garancí vyřízení reklamace do druhého dne v ceně.

Vyberte si repasovaný Dell Precision 3630