Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540 – nové generace notebooků na CAD

Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540 – nové generace notebooků na CAD

Naskladnili jsme pro vás první kusy notebooků Dell Precision 7530 a Dell Precision 7540. Jde o 15,6" mobilní pracovní stanice s robustním šasi, které se nezaleknou ani náročných CAD projektů a celodenní zátěže. Pojďme si je v krátkosti představit, tentokrát spíše formou popisků u fotografií než souvislým textem.

Dell Precision 7530

Na první pohled celkem běžný 15,6" notebook, možná trochu tlustší, než jsme dnes zvyklí, což dává tušit, že obsahuje výkonné komponenty a pořádné chlazení.

Dell Precision 7530

Při pohledu zezadu už si všímáme silného slitinového rámu a karbonového designu víka, které slibují i vysokou mechanickou odolnost.

Dell Precision 7530

Klávesnice je zasazena do vyjímatelného rámečku, není zapuštěna přímo do šasi, takže ji lze snadno vyměnit. Konstruktéři mysleli na snadný přístup ke komponentám pro jednoduchou správu.

Dell Precision 7530

Ocelové panty jsou rozměrově menší než u staršího modelu Precision 7520, nicméně stabilita víka zůstává na velmi dobré úrovni. Dle potřeby lze samozřejmě kryt oddělat a tuhost pantu přitáhnout nebo povolit.

Dell Precision 7530

Kamera má nově vestavěnou mechanickou krytku, takže pokud máte podezření, že vás sledují, můžete ji jednoduše zavřít. Je to drobnost, ale mnohé potěší a ušetří jim kousek černé izolačky.

Dell Precision 7530

Základna notebooku z broušené slitiny je řádně masivní a na obou bocích i na zadní straně jsou žebrované výdechy pro účinné chlazení. Zkosené hrany dobře vypadají i po designové stránce.

Dell Precision 7530

Modely Precision 7530 i Precision 7540 mají dva USB-C porty typu Thunderbolt 3, přes které lze připojit například dokovací stanici. Specificky pro tyto Precisiony je dělán dock Dell TB18DC, který se připojuje přes oba dva USB-C konektory a dokáže notebooku poskytovat napájení (power delivery) až 210W.

Dell Precision 7530

Z dalších portů přímo na šasi je přítomno HDMI, mini DisplayPort, RJ-45, audio a 2 klasická USB 3.1. Volitelně pak notebooky obsahují čtečku čipových karet a slot na paměťové karty. Jen staré VGA už bychom hledali marně.

Dell Precision 7530

Podívali jsme se na zevnějšek, ale co komponenty uvnitř? Možnosti jsou velmi rozsáhlé, protože notebooky se dodávají v mnoha různých konfiguracích. Specifika je potřeba zvažovat vždy u konkrétního kupovaného kusu. Co ale mají všechny Precisiony společné je zaměření na spolehlivost při dlouhodobé zátěži, například při renderování. Podobně se můžete spolehnout na kompatibilitu s mnoha nejznámějšími grafickými programy díky certifikaci ISV.

Jestli je pro vás Precision 7530 nebo 7540 vhodný poznáte nejlépe tak, že ho vyzkoušíte. U nás můžete zakoupené zboží bez udání důvodu vrátit až do 30 dní od nákupu, a to i pokud nakupujete na firmu. Vyzkoušejte notebooky Precision na grafiku a CAD.

Vyberte si z notebooků Dell Precision