Dell Wyse 5070 – pasivní PC do virtuálního pracovního prostředí

Dell Wyse 5070 – pasivní PC do virtuálního pracovního prostředí

Tenký klient Dell Wyse 5070 je energeticky úsporný počítač s pasivním chlazením. Navržen je pro bezpečné a efektivní fungování v sítích a virtuálních pracovních prostředích Citrix, Microsoft, VMware a Amazon WorkSpaces. Díky na míru uzpůsobenému operačnímu systému ThinOS od Dellu by implementace a nasazení neměly zabrat déle než 10 minut.

Dell Wyse 5070

Pasivní chlazení

Wyse 5070 se dodává se 4-jádrovými procesory Intel Pentium nebo Celeron. Jde o pasivní PC, což znamená, že neobsahuje žádné pohyblivé části, tedy ani ventilátory. Díky tomu je počítač zcela tichý a odolný vůči mechanickému poškození či zanesení ložisek. Na pasivní chlazení jsme u tenkých klientů Wyse zvyklí, ale obvykle mívají mnohem slabší procesory Atom.

Dell Wyse 5070

Paměť a úložiště

K dispozici jsou 2 SODIMM sloty pro RAM paměť typu DDR4, která může dosahovat kapacity až 16 GB. Úložiště je řešeno integrovanou 16 GB nebo 32 GB eMMC flash pamětí. Na základní desce ale najdeme M.2 slot, takže je možno osadit až 256 GB M.2 SSD.

Dell Wyse 5070

Konektivita

Pro připojení periferií nabízí Wyse 5070 celkem 8 USB portů, z nichž jeden je USB-C. Na zadní straně najdeme sériový COM port, LAN a dva DisplayPorty. Pro zobrazení lze připojit dva monitory v až 4K rozlišení 3840×2160. Další konektory nabízí rozšířená Extended verze tohoto modelu, ale i ta klasická Slim může volitelně obsahovat další porty, variabilita je zde mnohem větší než u klasických stolních počítačů. Doplnit lze také WiFi modul s anténkami, které pak vyčuhují ze zadní strany.

Dell Wyse 5070

Konstrukce

Šasi počítače Dell Wyse 5070 má téměř stejné rozměry jako kancelářské OptiPlexy v provedení Micro. Téměř shodná je i hmotnost 1,2 kg a napájení řešené externím adaptérem. Nepřekvapí proto, že jsou k dispozici všelijaké stojany a držáky za monitor. I přímo samotné šasi obsahuje úchyty pro rozhraní VESA 100.

Dell Wyse 5070

Operační systém

Jestliže sháníte výkonný tenký klient, Dell Wyse 5070 je jistě volbou na zvážení. Přestože ve verzi s 16 GB eMMC pamětí lze využívat pouze ThinOS, po rozšíření o M.2 SSD na něj můžete nainstalovat Windows 10 IoT Enterprise. Je jen na vás, kterému řešení dáváte přednost.

Dell Wyse 5070

Tenký klient Dell Wyse 5070 skladem