Kompaktní a spolehlivá tiskárna - HP LaserJet Pro M402

Kompaktní a spolehlivá tiskárna - HP LaserJet Pro M402

Tiskárny jsou jedinou výjimkou z našeho sortimentu, kdy se raději než k modelům značky Dell přikláníme ke značce HP. Dlouholetá specializace a investice do vývoje tiskáren učinily z HP lídra odvětví. Pojďme se společně podívat na jeden z novějších modelů, černobílou laserovou tiskárnu HP LaserJet Pro M402.

Vylepšený model série 400

HP LaserJet Pro M402

Nižší profil novější tiskárny HP LaserJet Pro M402

Na první pohled je zřejmé značné zmenšení rozměrů oproti předcházejícímu modelu stejné série 400. K tomu HP M402 navíc přidává zrychlení tisku, a to jak souvislého, tak tisku první strany při přechodu z úsporného režimu. Navýšení doznala i doporučená měsíční zátěž, což nám prozrazuje, jak HP svým produktům věří. Zřejmě po zkušenostech se spolehlivostí předchozího modelu neviděli problém v navýšení doporučené hodnoty na 4000 stran za měsíc, což vychází na přibližně 181 stran vytištěných každý pracovní den.

Přítomna je také funkce Auto-On/Off, která může v době nečinnosti tiskárnu automaticky přepnout do úsporného režimu, díky čemuž má menší spotřebu energie a šetří tak náklady. Po připojení do sítě je také možno využívat tisk z cloudových služeb, případně z mobilních zařízení. Na vysoké úrovni je rovněž zabezpečení tiskárny – všechny úrovně a možnosti zabezpečení najdete v oficiální dokumentaci.

Široká podpora formátů

HP LaserJet Pro M402

Podavač s podporou mnoha formátů

LaserJet M402 kombinuje uživatelskou přívětivost se širokými možnostmi nastavení. Dobrým příkladem je podavač na 250 listů papíru, který lze nastavit jak do délky, tak do šířky, a to buď na vyznačené standardizované hodnoty nebo libovolně dle vašich potřeb. Pro správné nastavení nemusíte mít žádné zvláštní technické znalosti, všechny posuvníky jsou totiž jasně označeny modrou barvou a vše je intuitivní a dobře značené. To se týká jak zásobníků, tak výměny toneru.

Varianty modelu M402

HP LaserJet Pro M402

Jednoduchý, ale postačující displej pro základní nastavení

Jak už je u tiskáren HP zvykem, i model LaserJet Pro M402 najdeme v několika provedeních, a to M402N, M402DN, M402DNE a M402DW. Co které písmeno znamená popisujeme v jednom z našich článků o značení tiskáren HP. Dovysvětlení je potřeba jen u varianty DNE, která je v tomto případě naprosto shodná s DN, až na kapacitu vnitřní paměti, kterou má DNE dvojnásobnou.

Aktuální model s plnou podporou

HP LaserJet Pro M402

Toner je snadno přístupný a lze ho jednoduše vyměnit

Když je řeč o HP LaserJet Pro M402, je potřeba zmínit, že rozhodně nejde o zastaralý model, na který by výrobce zanevřel. Právě naopak, model je to velice aktuální, a přestože u nás jej naleznete jako repasovaný, v době psaní článku je ho možno zakoupit na českém internetu zcela nový, a to za cenu v rozmezí pět až šest tisíc korun. Na oficiálním webu společnosti HP najdete ke stažení ovladače pro mnohé operační systémy, včetně aktuálních Windows 10.

Jestliže hledáte kancelářskou tiskárnu, která nezabere mnoho místa a spolehlivě vystačí i pro několik uživatelů, může být HP LaserJet Pro M402DN tím správným řešením. Jistě ji oceníte jak z hlediska rychlosti, tak i snadné údržby a obsluhy. Máte k tiskárně nějaké další dotazy? Neváhejte se nám ozvat, rádi vám poskytneme naše know-how a v případě nejasností poradíme, která z tiskáren bude nejvhodnější právě pro vaše potřeby.

Repasované tiskárny HP LaserJet Pro 400 M402