Přesně a právě do kanceláře – Dell OptiPlex 7010

Přesně a právě do kanceláře – Dell OptiPlex 7010

Při výběru počítače mohou různé zákazníky zajímat různá kritéria, jako například výkon, spolehlivost, odolnost, design, cena a podobně. Proto je dobré hned na začátku uvést, že Dell OptiPlex 7010 není pro každého a ani se nesnaží všem vyhovět, či snad dělat kompromisy, aby byl pro každého alespoň trochu schůdným řešením. Ne, Dell ví, koho chce modelovou řadou OptiPlex oslovit – firemní zákazníky, kteří od strojů požadují především celodenní spolehlivost, snadnou správu a dlouhodobé řešení do kanceláře, které nebude nutné každé dva roky měnit. A přesně to Dell OptiPlex 7010 nabízí.

Různá provedení pro konkrétní potřeby

Dell OptiPlex 7010

I přes společné potřeby cílových zákazníků se mohou jejich specifické požadavky lišit v závislosti na pracovním prostředí a náplni práce. Proto je OptiPlex 7010 nabízen hned ve čtyřech provedeních. Největší tower je dobré umístit pod stůl, pokud je tam místo, kde nebude zavazet. Navíc do něj bez problémů lze vložit druhý disk a PCI kartu, takže může posloužit i pro náročnější kancelářskou práci, která vyžaduje více diskové kapacity na rozsáhlé projekty či specializovanou komponentu.

Desktop je stolní provedení, které lze používat jak postavené, tak položené. Díky pevné konstrukci jej lze bez obav položit i pod monitor. Díky efektivnímu chlazení a uspořádání vnitřních komponent se nemusíte obávat o přehřívání, a to ani pokud máte k dispozici jen zúžený prostor, do kterého počítač umístíte. Ventilátory jsou výkonné, tiché a vyzařovaného tepla u kancelářského stroje nebývá mnoho.

Dell OptiPlex 7010

Small Form Factor (SFF) je rozměrově ještě menší než desktop, ale výkonem oproti němu neztrácí. Má jen nepatrně slabší napájecí zdroj, ale také podporuje nízko profilové PCI karty, díky kterým si můžete funkcionalitu počítače rozšířit dle svých potřeb. Jde o pěknou kompaktní variantu, která je velmi žádaná.

Nejmenší Ultra Small Form Factor (USFF) má své výhody ve skladnosti, při níž však stále poskytne dostatečný výkon i pro práci na dvou monitorech současně. Už ale nemůžete počítat s možností rozšíření o druhý disk ani o PCI karty. Avšak pro práci v doméně, kdy jsou všechna data stejně uložena ve sdílených složkách na serveru, není potřeba diskovou kapacitu příliš řešit.

Design a pevnost skříně

Dell OptiPlex 7010

Design všech typů skříní je velmi podobný – kombinace černé a stříbrné se dobře hodí do každého prostředí a nepoutá zbytečně pozornost. Vcelku jednoduchý design je elegantní a nebude se v kanceláři bít s dalším vybavením. Mechanickou odolnost u stolních počítačů obvykle není potřeba řešit a těžko ji s něčím srovnávat – ani levné počítače nemívají plastové skříně. Vyzdvihnout ale můžeme propracované boční otevírání skříně, které se nezasekává a poskytuje nám snadný přístup ke komponentám.

Jedinou nekovovou částí je čelní panel s šedou mřížkou, která se při pádu či nárazu může částečně odlomit. Design tím utrpí, ale funkčně k žádné změně nedojde. Takových případů ale podle našich zkušeností bývá minimum a i skutečnost, že Dell tento case od modelu OptiPlex 790 nezměnil, značí, že s ním nebývají problémy.

Výkon pro kancelář

Dell OptiPlex 7010

Dell OptiPlex 7010 je určen do kanceláře, čemuž odpovídá i jeho výbava a vlastnosti. Coby kancelářský stroj by měl splňovat některá kritéria, mezi která bezpochyby patří:

  • snadná vzdálená správa
  • podpora práce na více monitorech
  • tichý ventilátor a nízké vyzařování tepla
  • spolehlivost a bezporuchový chod v celodenním provozu

Právě s těmito záměry byl OptiPlex 7010 konstruován a v těchto ohledech vám dobře poslouží. Na druhou stranu nesplní požadavky grafiků a konstruktérů, kteří potřebují úplně jiný stroj s jiným zaměřením.

Porovnání s předchůdcem

Dell OptiPlex 7010

Když stroj porovnáme s předchozí generací, OptiPlexem 790, nenajdeme příliš mnoho rozdílů, které by nás překvapily. Žádaným posunem je však přítomnost USB 3.0 portů, které starší model ještě neměl. Ve všech provedeních také přibyl druhý DisplayPort konektor, takže i nejmenší USFF má k dispozici dva.

Rozložení komponent uvnitř skříně je pak u obou modelů totožné, ale došlo ke standardnímu generačnímu posunu, takže v OptiPlexu 7010 najdeme novější procesory Intel třetí generace, které mají kromě vyššího výkonu a nižší spotřeby také lepší integrovaný grafický čip. Zde ale pozor, některé konfigurace modelu 7010 jsou uváděny na trh i se staršími procesory druhé generace, což pak může být pro zákazníka matoucí. Doporučujeme proto vždy dívat se na označení procesoru – abychom vám to usnadnili, uvádíme generaci procesoru přímo v parametrech počítače, takže nemusíte zdlouhavě hledat specifikaci podle označení CPU, ale stačí jen krátký pohled do parametrů či výběr zboží na našem webu skrze filtrování.

Snadná výměna komponent

Dell OptiPlex 7010

Počítače Dell, ať už se jedná o kancelářskou řadu OptiPlex či grafické stanice Precision, jsou známy svými systémy pro snadnou výměnu komponent bez potřeby použít nářadí. Popisovat všechny systémy u všech provedení case by bylo zdlouhavé a únavné, vezměme si proto pouze nejběžnější provedení SFF, na které se podíváme.

Nejvýraznějším odnímatelným prvkem je zde plechový rám, ve kterém je vsunuta optická mechanika s pevným diskem. Pomocí modře označeného posuvníku lze celý díl odemknout a vyndat, ale také je potřeba pomocí tří klapek povolit a alespoň vyklopit čelní kryt. Pak už můžeme celý díl vysunout ze dvou horních úchytů a vyjmout. Z tohoto rámu lze dále vysunout modře označené systémy, tedy mechaniku a pevný disk v plastových rámech, které usnadňují manipulaci a pohlcují otřesy. Je to tak snadné, že i mě stačila jediná ukázka technikem, abych hned byl schopen s tímto systémem pracovat.

Dell OptiPlex 7010

Dále je k dispozici modrý plastový kryt ve spodní části stroje, který slouží jak pro organizaci kabeláže, tak pro směrování proudu vzduchu procházejícího předním ventilátorem. Posledním modře označeným systémem je pak jednoduchá záklopka, která slouží pro snadnou výměnu PCI karet. Po jejím odklopení lze karty hned vyjmout a přiklopením se naopak velmi snadno zajistí.

Možnost personalizace

Dell OptiPlex 7010

Repasované počítače Dell si u nás můžete dokonfigurovat dle svých specifických potřeb a požadavků. Nic neuděláme s procesorem, ale vyměnit pevný disk za SSD, rozšířit operační paměť či předinstalovat operační systém, to není problém a tyto možnost najdete na našem eshopu v konfigurátoru u produktu. Stroje od nás nejsou pečetěny, takže ani pokud do nich zasáhnete a sami si některé komponenty vyměníte, nepřijdete o naši záruku.

Pokud vám záleží na vzhledu počítačů a máte obavu, že repasované stroje budou poškrábané a nevzhledné, nabízíme vám možnost přelepit plech pružnou karbonovou folií. Tuto službu poskytujeme zdarma a pokud máte zájem vzít do firmy alespoň 10 kusů těchto strojů, můžeme vám do černého karbonu vyřezat vaše vlastní logo ve stříbrném provedení. Obecně ale plechy našich repasovaných počítačů nebývají nijak viditelně poškrábány.

Stroj na svém místě

Dell OptiPlex 7010

Kancelářský počítač Dell OptiPlex 7010 je stroj na svém místě. Kancelářskou práci se všemi jejími požadavky na spolehlivost a chod bez přerušení zastane spolehlivě a efektivně, jak je od něj vyžadováno, a do dalších oblastí se nesnaží zbytečně angažovat. Pokud tedy hledáte vhodné řešení do firmy, sáhnutím po ověřené značce Dell se rozhodně nespletete.

Kancelářské počítače Dell OptiPlex 7010 skladem