Prvotina s USB-C – Dell Latitude 5480

Prvotina s USB-C – Dell Latitude 5480

Nově se mezi repasovanými notebooky začíná objevovat Dell Latitude 5480. Jde o 14" business notebook s moderní výbavou, který v určitém smyslu zahajuje novou etapu této série. Pojďme se krátce podívat, co nám může Latitude 5480 nabídnout.

Dell Latitude 5480

Latitude 5480 má univerzální úhlopříčku displeje 14"

Kam se ztratilo E?

Začněme malou hádankou. Proč nese notebook označení 5480 a ne E5480 jako mnoho předcházejících generací? Písmeno E před číselným označením znamená přítomnost dokovacího konektoru pro portreplikátor PR02X a PR03X kompatibilní právě s Dell E-family produkty. Jednoduše, pokud má notebook v označení E, má zespodu dlouhý dokovací konektor, pokud nemá E, nemá dokovací konektor.

Dell Latitude 5480 a novější stroje již tento konektor nemají, ale to neznamená, že k nim žádnou dokovací stanici nepřipojíme. Místo rozměrného jednoúčelového konektoru zde najdeme maličké a velmi univerzální USB-C, pomocí něhož můžeme připojit nové typy dokovacích stanic Dell. Právě v tomto ohledu zahajuje model 5480 novou etapu série Dell Latitude, která opouští dokovací stanici kompatibilní se sedmi posledními generacemi těchto notebooků (E6400, E6410, E6420, E6430, E6440, E5450, E5470).

Dell Latitude 5480

Malé USB-C s podporou DPortu

V čem notebook exceluje?

Vzhledem k tomu, že je Latitude 5480 aktuálně ke konci roku 2020 nejnovější generací notebooků v naší nabídce, je jeho jasnou předností výkon, související s nejnovější generací procesorů Intel Core. Konkrétně jde o 7. generaci dvoujádrových až čtyřjádrových procesorů i3, i5 nebo i7, a to s tím, že dvoujádrové varianty jsou energeticky úsporné s označením U, což znamená nižší provozní teploty a delší výdrž při provozu na baterii.

Dále jsou ve výbavě operační paměti typu DDR4, pro které nabízí notebook 2 sloty, kam můžeme celkem osadit až 32 GB. Pevný disk můžeme použít klasický 2,5" nebo i rychlý M.2 modul, nikoli však oba současně. Co se týče grafiky, využijeme buď Intel HD čip v procesoru, nebo se můžeme setkat s konfigurací s dedikovanou grafickou kartou nVidia GeForce 930MX, která už se nezalekne ani práce s multimédii. Stále jde ale o kancelářský notebook, který není určen na grafické práce. Displej se 14“ úhlopříčkou pak mívá HD nebo Full HD rozlišení.

Dell Latitude 5480

Zesílené kovové panty pro pevné uchycení displeje

Co k němu lze připojit?

Na zadní a bočních stranách najdeme 3 konektory USB 3.1, USB-C, HDMI, VGA, RJ45, čtečku paměťových karet a audio kombinovaný vstup/výstup na sluchátka a mikrofon. USB-C může posloužit pro již zmíněné připojení dokovací stanice nebo jako DisplayPort. Samozřejmostí je WiFi, Bluetooth, a některé konfigurace disponují slotem na SIM kartu pro 4G připojení.

Dell Latitude 5480

Jednoduchý čistý design bez extravagantních prvků

Komu nejlépe poslouží?

Dell Latitude 5480 je kancelářský notebook, nejlépe tedy poslouží ve firemním prostředí, kde jsou kladeny požadavky na spolehlivost a dlouhodobou funkčnost při každodenním osmihodinovém provozu. Jednoduchý tmavý design dobře zapadne do pracovního prostředí a ani na poradách nebude působit rušivým dojmem. Jestliže tedy hledáte spolehlivý značkový notebook do firmy a chcete co nejnovější model, který vám ještě pěknou řádku let vydrží, Dell Latitude 5480 je žhavým kandidátem.

Notebooky Dell Latitude 5480 skladem