Skok do vyšší ligy – Dell Latitude E7470 a E7270

Skok do vyšší ligy – Dell Latitude E7470 a E7270

Pojďme se společně podívat na profesionální ultrabooky Dell Latitude série 7000. Nejde o nic méně než o nejvyšší model profesionálních business strojů, které Dell uvedl do prodeje v roce 2016. Jako nové stojí tyto ultrabooky desítky tisíc korun, jak si můžete ověřit u aktuální generace E7490, která se prodává v závislosti na konfiguraci až za 45 tis. Kč. Jakožto repasovaný si nyní můžete pořídit Latitude E7470, nejvyšší model roku 2016, za zlomek původní ceny, a to aniž byste přišli o jeho přednosti coby top modelu.

Dell Latitude E7470

Otevřený Latitude E7470 a zavřený menší model E7270

Zabezpečení SW, HW i mechanické

Dell se při své propagaci ultrabooků série 7000 zaměřil na jedinečnou kombinaci vysokého zabezpečení a působivého designu. Pro efektivní šifrování je potřeba softwarového řešení, které není součástí stroje, ale nabízí jej jak přímo Dell, tak mnozí jiní. Důležité je, že hardware je na firemní úroveň zabezpečení připraven, například v podobě procesorů s technologií Intel vPro.

Dell Latitude E7470

Ultrabooky nejvyšší řady mají procesory s podporou Intel vPro

Z hlediska konstrukce použil Dell osvědčené odolné materiály, se kterými se u top modelů setkáváme již tradičně. Povrch víka je matně černý a jakoby pogumovaný, působí příjemným dojmem a není na dotyk tak chladný, jako hliník u modelu E7440. Nepříjemné ale je, že na tomto černém povrchu snadno ulpívají otisky prstů. Jediným prvkem jiné než černé barvy jsou kovové panty víka se zadní lištou. Pevné ocelové panty víka jsou u vyšších řad notebooků Dell již tradičně vítaným prvkem.

Dell Latitude E7470

Ocelové panty víka nepovolují a nepraskají ani po letech používání

Subjektivní pocit z použití

Osobní pocit z použití ultrabooku Dell Latitude E7270 mám velice příjemný. Stroj je malý a tenký, ale přitom v ruce působí pevným a bytelným dojmem, což zajišťují prémiové materiály. Nikde se nic neprohýbá a nevrže, jde opravdu o jeden pevný celek. Neduhem je jen již zmíněná viditelnost otisků na víku. Klávesnice je v ultrabooku plynule zapuštěná do šasi, žádný strmý přechod a vložný zacvaknutý plast. Typ klávesnice je stejný u 14“ i 12,5“ modelu a píše se na ní dobře, což je ale vždy o zvyku. Při manipulaci člověk zkrátka pozná, že má v ruce top model.

Dell Latitude E7470

Vpravo zapuštěná klávesnice E7270 v porovnání s vloženou klávesnicí předchozí generace

Významný mezigenerační skok

Předchůdcem recenzovaného modelu jsou ultrabooky Latitude E7250 a E7450, které jsou o generaci starší, ale na pohled velmi podobné. Obvykle je posun ve výkonu mezi generaci nepříliš znatelný, avšak zde se setkáváme s výjimkou. E7270 a E7470 mají procesor Intel Core 6. generace s označením Skylake, který má již kompletní HW podporu HEVC / h.265 pro 4k video. Operační paměť RAM skočila z DDR3 na rychlejší moduly DDR4. SSD disk z formátu mSATA přešel v modernější M.2. Díky těmto třem zásadním posunům můžeme u recenzovaných strojů dosáhnout znatelně vyššího výkonu než dříve.

Dell Latitude E7470

M.2 paměť pro vyšší rychlost i úsporu místa

Dostatečná konektivita

Konektivita ultrabooku je dostatečná, po bocích a zezadu najdeme 3× USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort, RJ-45, čtečku paměťových karet, slot na SIM kartu, 3,5mm audio a napájecí konektor. Ze spodní strany pak najdeme klasický dokovací port Dell E-family, takže ani při upgradu na tento model nebudete muset dock měnit. Změnou oproti tomu, na co jsme byli doposud zvyklí, je nemožnost uživatelsky vyměnit baterii. Pro její výměnu už bude potřeba ultrabook rozšroubovat.

Dell Latitude E7470

Konektory jsou přes celou zadní stranu a z pravého boku ultrabooku

Top model, který nezklame

Jestliže hledáte profesionální ultrabook pro práci, top model roku 2016 vás nezklame. Na výběr je 14" Dell Latitude E7470 nebo menší 12,5" Latitude E7270, které se liší pouze rozměrem, ale výbavu nabízejí shodnou. Díky skoku v použitých komponentách dostanete znatelně vyšší výkon než u předchozí generace a můžete se tak spolehnout na dostatečnou rychlost i v příštích letech. S naší prodlouženou zárukou až na 4 roky jde o investici, která se neztratí.

Dell Latitude E7470

Díky dokovacímu konektoru se nemusíte pokaždé zdržovat zapojováním kabelů

Ultrabooky Dell Latitude E7470 a E7270 skladem