Tiskárna do sdílené kanceláře – HP LaserJet Pro 400 M401

Tiskárna do sdílené kanceláře – HP LaserJet Pro 400 M401

Potřebujete do kanceláří spolehlivé tiskárny, které jsou snadné na údržbu a mají nízkonákladový provoz? Pak už jste se jistě poohlíželi po značce HP, jejíž série černobílých laserových tiskáren LaserJet je už mnoho let celosvětově uznávanou jedničkou v oblasti firemního tisku. Dlouhodobé zkušenosti výrobce, i finance, které má k dispozici na vývoj, zaručují prvotřídní kvalitu a funkčnost tiskáren, a to i po letech používání. Společně bychom se dnes rádi zaměřili na model HP LaserJet Pro 400 M401, který najdete v naší nabídce repasovaných tiskáren HP.

Rozdíly v provedeních modelu M401

HP LaserJet Pro 400 M401DN

M401DNE (vlevo) a M401DN (vpravo) se na první pohled liší jen v displeji

Tiskárnu HP M401 můžeme najít ve čtyřech provedeních – M401N se síťovou kartou, M401DN se síťovou kartou a automatickým duplexem a M401DW s auto. duplexem a WiFi kartou. Setkat se můžeme také s modelem M401DNE, který má stejné funkce jako DN, jen nepodporuje přímý tisk z USB flash disku a místo dotykového displeje disponuje pouze dvouřádkovým nedotykovým displejem. Snadněji to uvidíme v jednoduché tabulce:

Model Síť (RJ45) Auto. duplex Dotykový displej Tisk z USB WiFi
M401N +
M401DNE + +
M401DN + + + +
M401DW + + + + +

Dále se budeme zabývat modelem M401DN, který je nejsnáze dostupný a nabízí drtivou většinu funkcí za výhodnou cenu. Pojďme se tedy podívat na další funkce, které tiskárny nabízejí. Především jde o možnosti tisku v síti, a to nejen klasicky v rámci firemní sítě, do které si tiskárnu připojíte, ale také přes službu HP ePrint, která umožňuje zaslat email s přílohou na zabezpečenou cloudovou službu, ze které se dokument automaticky vytiskne.

Pro využití jedné tiskárny vícero uživateli hraje také doporučená měsíční zátěž. Ačkoli maximální zátěž je až brutálních 50 000 stran za měsíc, doporučená zátěž dosahuje na 3000 stran – to znamená asi 136 vytištěných stran každý pracovní den. Takové množství hravě postačí pro sdílenou kancelář o čtyřech i více lidech. Stále však nejde o velkokapacitní tiskárnu, ale řadíme ji mezi menší osobní kancelářské tiskárny.

Užitečné funkce

HP LaserJet Pro 400 M401DN

Spodní zásobník na 250 listů a ruční podavač

Už jsme zmínili dotykový displej, který usnadňuje ovládání a nastavení tiskárny. Zajímavou funkcí je také Auto-On/Off, úsporný režim, do kterého se tiskárna přepne při nečinnosti a šetří tak energii a tedy i náklady na provoz. Při požadavku na tisk se pak automaticky aktivuje, aniž by bylo potřeba ji manuálně zapínat. Součástí HP M401DN je také duplexní jednotka, která umožňuje automatický oboustranný tisk. Využíváním této funkce můžete uspořit náklady na papír a prodloužit dobu, po kterou není potřeba doplňovat prázdné listy papíru do zásobníku.

Spodní zásobník pojme až 250 listů A4 běžné kancelářské gramáže, ale díky posuvnému zadnímu dílu je možno vkládat i jiné formáty. Jak už bývá u tiskáren HP zvykem, připojit lze i druhý spodní podavač na 500 listů. Ruční podavač na 50 listů lze plnit jak formátem A4, tak také A5, obálkami a dalšími nestandardními formáty.

Spolehlivost s nízkými náklady

HP LaserJet Pro 400 M401DN

Snadno vyměnitelný a cenově dostupný kompatibilní toner

Z hlediska repasované techniky je tiskárna HP LaserJet M401DN vhodná i díky své černé barvě. Bílé modely, například starší LaserJet P2055, mohou mít po letech používání v prosluněné kanceláři zažloutlé plasty, které nevypadají zrovna pěkně. Černý model tímto neduhem netrpí a pro repasovaný prodej je tedy ještě vhodnější. Nespornou výhodou je také levný kompatibilní toner, který lze snadno vyměnit. Pokud tedy hledáte efektivní řešení pro tisk ve sdílené kanceláři, které bude spolehlivé a zároveň nízkonákladové, v repasované tiskárně HP LaserJet Pro 400 M401DN jste jej našli.

Repasované tiskárny HP LaserJet Pro 400 M401 skladem