Co znamená počeštěná klávesnice?

Co znamená počeštěná klávesnice?

Zavítáte-li na stránku s parametry některého z našich notebooků, a pročtete-li se až dolů k položce jazyk klávesnice, zjistíte, že je počeštěná. Co to znamená? Jednoduše to, že původně byla klávesnice cizojazyčná, ale my jsme z ní udělali českou, tedy jsme ji počeštili.

Dell Precision M4700

Shánět pro všechny notebooky náhradní klávesnice, které jsou české již z výroby, by byl velmi složitý, nákladný a časově náročný úkol. V mnohých ohledech efektivnějším řešením je stávající klávesnici počeštit za pomoci speciálně pro tento účel vytvořených přelepek. Ty nanášíme pouze na klávesy, které je potřeba počeštit, ne plošně na všechny.

Co se týče funkčnosti, tak tam samozřejmě nemá vliv, pro jakou zemi byla původně klávesnice vyrobena. Funkce jednotlivých kláves jsou dány nastavením v operačním systému. U počeštění tak jde pouze o to, abyste na klávese viděli to stejné, co se po stisku napíše.

Dell Precision M4700

Naše na míru tvořené přelepky používáme již déle než dva roky a nesetkáváme se s negativními ohlasy ani s problémy s opotřebením. Většinou se nesetkáváme s ohlasem žádným, protože zákazníci si přelepek ani nevšimnou. Nejde o žádné usmolené samolepky, ale o precizně potištěné a nanesené přelepky na klávesnice Dell.

Jednu nevýhodu však takto počeštěné klávesnice přeci jen mají. Pokud totiž disponují funkcí podsvícení, tak přelepené klávesy světlo jednoduše nepropustí a tudíž vypadají, jako by pod nimi podsvícení nefungovalo. Z tohoto důvodu u všech notebooků uvádíme, že nemají podsvícenou klávesnici – i kdyby totiž měli, nevypadalo by kvůli přelepkám kompletně a z naší strany by tedy bylo nefér tuto funkci uvádět.

Dell Precision M4700

Máte další dotazy ohledně počešťování klávesnic notebooků Dell? Neváhejte se nás zeptat, případně se na klávesnice můžete přímo podívat u nás na prodejně v Šumperku, kde jsou notebooky připravené k osobnímu odběru, a tedy s již počeštěnými klávesnicemi.

Repasované notebooky Dell
s počeštěnou klávesnicí