MAR licence Windows – co, proč, jak?

MAR licence Windows – co, proč, jak?

Licence operačního systému Windows není vždy snadnou a levnou záležitostí – obzvláště ve firmě je potřeba mít na 100 % legální OS, neboť kontroly mohou být neočekávané a sankce vysoké. I neúmyslně nelegální systém je klasifikován jako nelegální a nevědomost neomlouvá. Jak je to tedy s doplněním o licenci OS Windows, kterou nabízíme k našemu zboží? Proč je levnější než běžná nová licence? A co znamená zkratka MAR, kterou má v názvu?

Dell Precision M4700

Repasované počítače a notebooky na sobě mají obvykle nalepen COA štítek Windows, na kterém je napsán aktivační klíč pro určený OS. Přesto však COA štítek není platnou licencí, ale pouze značí, jaký systém byl na stroji původně používán. Jestliže do firmy potřebujete plnohodnotnou licenci, která bude uvedena i na faktuře, je potřeba ji ke stroji přikoupit. U nás ji najdete ve formě položky v konfigurátoru, která může být zakoupena jen s právě kupovaným strojem.

Dell Precision M4700

Doplnění o MAR licenci operačního systému Windows je samostatně neprodejné. Pokud byste si tedy někde koupili nový počítač a chtěli jej doplnit touto cenově výhodnou licencí od nás, nepochodíte. MAR totiž znamená Microsoft Authorized Refurbisher a tyto licence jsou Microsoftem přímo určeny pro repasované zboží.

To je také důvod jejich nižší ceny – Microsoft podporuje prodej repasované výpočetní techniky, díky kterému se snižuje negativní dopad na životní prostředí a zároveň se kvalitní technika dostane i k uživatelům, kteří by si nový stroj vyšší kategorie dovolit nemohli. Proto Microsoft nabízí MAR licence za sníženou cenu. Není to ale tak, že by si mohl každý zákazník zakoupit MAR přímo od zdroje – distributor těchto licencí musí být evidovaným partnerem Microsoftu, musí splňovat dané požadavky na objem prodaných repasovaných strojů a musí vykazovat, k jakému stroji kterou jednotlivou licenci poskytl. To je ale něco, co zákazníka trápit nemusí, ten si může jen pochvalovat nižší cenu.

Dell Precision M4700

Pokud máte k problematice nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám vše dovysvětlíme, abyste neměli žádné zbytečné pochyby či obavy. Doplnění o MAR licenci operačního systému najdete v našem konfigurátoru u repasovaných počítačů a notebooků Dell.

Repasované počítače Dell Repasované notebooky Dell