Nákladné řešení kvality, které stojí za to

Nákladné řešení kvality, které stojí za to

Jak už víte, na kvalitu repasované techniky opravdu dbáme, a to i po stránce vzhledu. Nikdo nechce poškrábaný a sedřený stroj. Ale co s ním? Přece ho nevyhodíme jen kvůli kosmetickým vadám. Pokud je podřený pouze vyměnitelný boční plech, můžeme ho nechat přelakovat kvalitní komaxitovou barvou s vysokou odolností, ale o tom už jsme také dříve psali.

řešení kvality repasovaných počítačů

Původní plech v porovnání s námi přelakovaným

Co když jsou ale nevzhledné i další strany počítače? Řešení pak nabízí speciální černá matná fólie. Tu lze nanášet na všechny stěny stroje a výsledek vypadá jako originál.

řešení kvality repasovaných počítačů

Běžný repasovaný počítač v porovnání s námi přelepeným

Takto ošetřený stroj působí kosmeticky opravdu velice dobře a fólie je vůči odření minimálně stejně odolná, jako nalakovaný plech. Tento krok je však zdlouhavý a vyžaduje plnou pozornost – délka přípravy stroje k prodeji se tím zvyšuje až trojnásobně. Na řezání fólií je také potřeba další příslušenství.

řešení kvality repasovaných počítačů

Příprava i aplikace fólie je nákladnou a zdlouhavou záležitostí

Některé části musíme ve fólii přesně vyřezávat na plotru. To znamená náklad na další zařízení, ale také placený software, ve kterém musíme dělat přesné výkresy. Plus, jako u všeho, čas některého z kolegů.

řešení kvality repasovaných počítačů

Plotr na přesné výřezy dle výkresů (mimochodem – připojený ke stanici Dell Precision)

Shrňme si tedy výše uvedené náklady, které vynakládáme na to, aby byly počítače v opravdu top kvalitě:

- nákup fólií
- nákup řezačky a nástrojů pro aplikaci
- nákup plotru
- nákup software pro výkresy
- čas strávený nákupem fólií a potřeb
- čas strávený řezáním a přípravou fólie
- čas strávený nad výkresy a obsluhou plotru
- čas strávený aplikací fólie

Když vše posčítáme, vyjdou nám náklady, které už nejsou zanedbatelné a nemůžeme nad nimi jen mávnout rukou. A to se bavíme pouze o oblasti vnějšího vzhledu strojů. Je proto pochopitelné, že s konkurencí nemůžeme bojovat neustálým snižováním cen, které nakonec stejně nikam nevede. Můžeme však nabízet kvalitu, kterou jinde nenajdete.

Repasované počítače v top kvalitě