Tip na letní čtení a úvaha o budoucnosti

Tip na letní čtení a úvaha o budoucnosti

Léto je v plném proudu a čas od času má každý z nás volnou chvilku, ať už na dovolené, nebo jen při krátkém lenošení doma. Pro tyto okamžiky je dobré sáhnout po kvalitní knize, která může pobavit nebo poučit.

Protože i já jsem hledal vhodné čtení, negoogloval jsem nic jiného než „kniha Dell“. Ve výsledcích vyhledávání se objevila knížka s názvem Direct from Dell z roku 1999. Tato publikace již bohužel není v běžném prodeji, a proto jsem musel zapátrat mezi zdroji knih použitých. Měl jsem štěstí a knížku sehnal.

Najdete v ní nejen cestu zakladatele Michaela Della, ale i podrobný popis obchodního modelu, se kterým přišel. Tuto knihu považuji za velmi zajímavé a inspirativní čtení. Na první pohled může být jeho strategie považována za přežitou, ale jsem si jistý, že i zde lze čerpat mnoho nápadů a insipirovat se. Jeho model distribuce bez obchodních partnerů (zprostředkovatelů) nepovažuji pro tuto dobu za ideální, na druhou stranu myšlenky absolutního propojení všech partnerů a účastníků distribučního řetězce jistě přinesou své ovoce. Pokud tedy máte čas, doporučuji přečíst.

Máte tip na nějakou zajímavou knížku? Napište nám na facebookový profil – rádi si rozšíříme obzory o to, co vás zaujalo.

Dell Latitude E7240

V souvislosti s obsahem knihy a úvahami nad změnami, které právě probíhají, mě napadá spousta otázek. Především potřeba používání koncových zařízený typu PC/notebook. Poptávka po těchto zařízeních celosvětově klesá a významným odběratelem těchto strojů je především segment podniků. Na toto budou nutně muset reagovat výrobci HW, jejichž portfolio tyto produkty obsahuje. Mezi největší patří Dell, Lenovo nebo HP. Podle mě dojde nutně ke sloučení některých velkých hráčů se záměrem udržet rentabilitu výroby s ohledem na klesající poptávku v tomto segmentu.

Dočkáme se v brzké době sloučení třeba HP a Dellu? Jak vidíte budoucnost vy? Pište na náš facebookový profil.

Napište nám na facebook