Značení tiskáren HP LaserJet

Značení tiskáren HP LaserJet

Orientovat se v laserových tiskárnách HP může být obtížné nejen proto, že existuje mnoho modelů, ale také proto, že jeden model může mít několik variant, které se od sebe v názvu liší pouze písmeny za označením. Přinášíme vám proto jednoduchý přehled, díky kterému se v nabídce tiskáren HP LaserJet snadno zorientujete. Písmena za označením tiskárny mají následující význam:

HP LaserJet M402dn

D – Duplex

Nejčastěji se vyskytující označení, které indikuje přítomnost duplexní jednotky. Díky ní můžete na tiskárně nastavit potisk listu z obou stran. Automatický oboustranný tisk šetří náklady na papír.

N – Network

Tiskárna umožňuje připojení do sítě, což je velmi důležité zvláště u velkokapacitních tiskáren, ke kterým se připojuje více uživatelů v rámci firemní sítě. Přes webové rozhraní pak lze tiskárnu i spravovat.

T – Tray

Přídavný zásobník na listy papíru, obvykle na 500ks. Tento zásobník (označován také jako šuplík nebo podavač) se umísťuje pod tiskárnu, která si při vyprázdnění prvního podavače začne automaticky brát papír z dalšího. Případně lze do každého zásobníku vložit jiný typ papíru a u jednotlivých tiskových úloh nastavit, ze kterého se má čerpat.

X – kombinace DTN

Kvůli častému výskytu kombinace funkcí D, T a N, se výrobce rozhodl u novějších modelů zavést označení X, které znamená, že tiskárna má jak duplexní jednotku, tak přídavný zásobník i síťovou kartu.

MFP – Multi Function Printer

Multifunkční tiskárny, které kromě tisku nabízejí i možnosti kopírování a skenování. Duplex a možnost síťového připojení jsou u nich už samozřejmostí.

Z dalšího značení stojí za zmínku už snad jen C jako Colour, tedy barevné tiskárny, F jako Fax, a W jako Wireless, tedy s možností bezdrátového připojení k síti. Takové však v naší nabídce momentálně nenajdete, a proto není potřeba je zde více rozebírat a věci komplikovat.

HP LaserJet

Ve výsledku tedy není nijak obtížné se v rozdílných variantách zorientovat podle těchto několika písmen, které značí hlavní funkce. Využít však můžete také našeho filtru, ve kterém si lze na seznamu všech tiskáren nechat vypsat například jen ty, které mají duplex, případně stanovit další parametry. Všechny tiskárny HP LaserJet, které vidíte na našem webu, máme skladem a jsou připraveny k okamžitému odeslání. Pokud potřebujete další informace či pomoc s výběrem repasované tiskárny, neváhejte nás kontaktovat, nebo nahlédnout do komplexnějšího článku Jak vybrat repasovanou tiskárnu.

Tiskárny HP LaserJet k dispozici