Dell Latitude E4200

Danému výběru neodpovídá žádný produkt.

Zkuste si vybrat v katalogu.

Zajistit pro vás tu správnou repasovanou techniku ve vysoké kvalitě A+ a dostatečném množství je velmi těžký úkol. Na nákupu zboží pro vás pracuji každý den, a právě proto, že máme nasazenou laťku kvality tak vysoko, se teď stalo, že je tato kategorie produktů dočasně nedostupná.

Pokud si nevyberete, kontaktujte naši infolinku na čísle +420 777 452 452 nebo [email protected], děkujeme.

Žádné produkty

Dell Latitude E4200 je jedním z nejžádanějších a současně nejhůře dostupných modelů v naší nabídce. Atraktivním ho činí především jeho skvělá kombinace minimálních rozměrů a reálného výkonu spolu s vyváženým poměrem cena výkon. Oproti svému většímu bratříčkovi Dell Latitude E4300, který disponuje displejem 13,3" s rozlišením 1280x800 je Latitude E4200 osazen displejem s úhlopříčkou 12" s rozlišením 1280x800. Dalším rozdílem mezi oběma mini notebooky Latitude E4200 a E4300 může být osazení pamětí RAM. E4200 disponuje vestavěnou pamětí 1 GB, kterou lze posílit až na 5 GB.

Jako ultra mobilní řešení vyžaduje Latitude E4200 specifický procesor. Dell se rozhodl použít Intel Core 2 Duo ULV s maximální frekvencí až 1,6 GHz (tedy SU9600). Ultra Low Voltage (ULV) technologie zajišťuje snížení spotřeby energie tak, aby bylo možné použít menší, tedy lehčí baterii při stejné době provozu. Napájení zmíněné baterie je zajišťováno prostřednictvím zdroje 45W, případně silnějšího 65W. Menší výkon adaptéru opět znamená nižší hmotnost a tedy mnohem vyšší mobilitu.

Zcela specificky je řešeno úložiště. Zde Dell už v základní verzi použil SSD disk s 64 nebo 128 GB. Použití SSD disku má samozřejmě pozitivní vliv na spotřebu energie a tedy potřebu napájení.

Promyšlenou konstrukcí a použitím moderních technologií se podařilo Dellu snížit hmotnost notebooku se 4-článkovou baterií na pouhý 1 kilogram. Právě toto je jedno z mnoha lákadel, které naše zákazníky motivuje k nákupu tohoto modelu. Dalším, ne posledním lákadlem, jsou opravdu minimální rozměry.

Za účelem maximálního snížení hmotnosti se výrobce rozhodl neintegrovat optickou mechaniku do těla notebooku, jak je zvykem, ale uložit ji do externího boxu připojitelného přes rozhraní USB. Tato varianta se může zdát na první pohled dost nepraktická, na druhou stranu přiznejme si, jak často v dnešní době mechaniku používáme.

Dell Latitude E4200 jsme delší dobu používali v naší firmě na obchodních cestách a po více jak ročním užívání musím konstatovat, že se jedná o velmi povedený notebook bez jakékoliv vady na kráse. Někdy se sice stalo, že dva USB porty nedostačovaly.

Problém byl hravě vyřešen použitím dokovací stanice s mnohem širší paletou portů. Za nás dáváme 95% tomuto řešení. Obrovský zájem o Latitude E4200 tedy není žádnou bublinou, ale důkazem informovanosti a inteligence řady kupujících.

Dell Latitude E4200 doporučujeme všem uživatelům, kteří hledají mini notebook výhradně na cesty a nespokojí se se standardním levným notebookem typu Latitude E6400 nebo Latitude E6500.

Více