Uživatel: Nepřihlášený

Dell Latitude E4200

Dell Latitude E4200 je jedním z nejžádanějších a současně nejhůře dostupných modelů v naší nabídce. Atraktivním ho činí především jeho skvělá kombinace minimálních rozměrů a reálného výkonu spolu s vyváženým poměrem cena výkon. Oproti svému většímu bratříčkovi Dell Latitude E4300, který disponuje displejem 13,3" s rozlišením 1280x800 je Latitude E4200 osazen displejem s úhlopříčkou 12" s rozlišením 1280x800. Dalším rozdílem mezi oběma mini notebooky Latitude E4200 a E4300 může být osazení pamětí RAM. E4200 disponuje vestavěnou pamětí 1 GB, kterou lze posílit až na 5 GB.

Jako ultra mobilní řešení vyžaduje Latitude E4200 specifický procesor. Dell se rozhodl použít Intel Core 2 Duo ULV s maximální frekvencí až 1,6 GHz (tedy SU9600). Ultra Low Voltage (ULV) technologie zajišťuje snížení spotřeby energie tak, aby bylo možné použít menší, tedy lehčí baterii při stejné době provozu. Napájení zmíněné baterie je zajišťováno prostřednictvím zdroje 45W, případně silnějšího 65W. Menší výkon adaptéru opět znamená nižší hmotnost a tedy mnohem vyšší mobilitu.

Zcela specificky je řešeno úložiště. Zde Dell už v základní verzi použil SSD disk s 64 nebo 128 GB. Použití SSD disku má samozřejmě pozitivní vliv na spotřebu energie a tedy potřebu napájení.

Promyšlenou konstrukcí a použitím moderních technologií se podařilo Dellu snížit hmotnost notebooku se 4-článkovou baterií na pouhý 1 kilogram. Právě toto je jedno z mnoha lákadel, které naše zákazníky motivuje k nákupu tohoto modelu. Dalším, ne posledním lákadlem, jsou opravdu minimální rozměry.

Za účelem maximálního snížení hmotnosti se výrobce rozhodl neintegrovat optickou mechaniku do těla notebooku, jak je zvykem, ale uložit ji do externího boxu připojitelného přes rozhraní USB. Tato varianta se může zdát na první pohled dost nepraktická, na druhou stranu přiznejme si, jak často v dnešní době mechaniku používáme.

Dell Latitude E4200 jsme delší dobu používali v naší firmě na obchodních cestách a po více jak ročním užívání musím konstatovat, že se jedná o velmi povedený notebook bez jakékoliv vady na kráse. Někdy se sice stalo, že dva USB porty nedostačovaly.

Problém byl hravě vyřešen použitím dokovací stanice s mnohem širší paletou portů. Za nás dáváme 95% tomuto řešení. Obrovský zájem o Latitude E4200 tedy není žádnou bublinou, ale důkazem informovanosti a inteligence řady kupujících.

Dell Latitude E4200 doporučujeme všem uživatelům, kteří hledají mini notebook výhradně na cesty a nespokojí se se standardním levným notebookem typu Latitude E6400 nebo Latitude E6500.

Více

V aktuální sekci 0 produktů

Danému výběru neodpovídá žadný produkt.

Zkuste si vybrat v této sekci

Pokud si nevyberete, kontaktujte naši infolinku na čísle 777 452 452 nebo info@technimax.cz, děkujeme.

PRŮMĚRNÉ HODNOCENÍ

4,2

Hodnocení produktu Notebook Dell Latitude E4200 vyjadřuje pouze subjektivní názory a zkušenosti uživatelů.

Recenze Notebook Dell Latitude E4200 se nemusí shodovat s názorem prodejce Technimax s.r.o.

Máte-li jakoukoliv zkušenost s tímto produktem, prosíme o vložení vaší recenze , děkujeme.

Zobrazit všechny recenze

Uživatelské recenze: Notebook Dell Latitude E4200

Osobně používám, spokojenost, mám verzi se 128 GB SSD a jede na úrovni nových strojů.

Velmi slušný model za dobrou cenu s rychlým SSD diskem.

Bez textového hodnocení.

Bez textového hodnocení.

U NTB nepreferuji značku DELL

Extra malý, extra lehký, co dodat

Bez textového hodnocení.

Výborný notebook pro ty, kteří cestují a potřebují být mobilní.Design a kvalita zpracování výborné. Bohužel mne tento model zklamal výkonem. Pro práci ne příliš použitelné.

Levný a super přenosný notebook, osobně jej pouzívám denně na práci. Poměrně slabý procesor (1.6), a relativně málo RAM (3GB) již jsou dnes na hraně - několik oken s internetem a outlook a už dochází výkon. Ale kvalitní šasi, velmi lehký, slušný displej. S extended baterkou stále dosahuji 4hodin.

Bez textového hodnocení.

Přidat recenzi

Nová uživatelská recenze produktu: Notebook Dell Latitude E4200

Hodnocení hvězdičkami:

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.