Repasované projektory

Danému výběru neodpovídá žádný produkt.

Zkuste si vybrat v katalogu.

Zajistit pro vás tu správnou repasovanou techniku ve vysoké kvalitě A+ a dostatečném množství je velmi těžký úkol. Na nákupu zboží pro vás pracuji každý den, a právě proto, že máme nasazenou laťku kvality tak vysoko, se teď stalo, že je tato kategorie produktů dočasně nedostupná.

Pokud si nevyberete, kontaktujte naši infolinku na čísle +420 777 452 452 nebo [email protected], děkujeme.

Žádné produkty

Datové projektory jsou moderním a efektivním způsobem prezentace multimediálního obsahu. Ať už prezentujeme pro malou skupinu klientů či v zaplněném konferenčním sále, kvalitní projektor se stane součástí naší prezentace a bude mít vliv na to, jaký názor si na nás posluchači udělají. Při výběru projektoru je dobré orientovat se v níže uvedených parametrech.

Světelný výkon neboli svítivost se uvádí v ANSI lumenech a určuje jas a kvalitu obrazu. Vyšší svítivost je tedy lepší, a to zvláště v případě, kdy si nejsme jisti intenzitou okolního osvětlení. Čím více je v místnosti světla, tím větší svítivosti je zapotřebí pro dosažení jasného a dobře viditelného obrazu. Důležitá je také vzdálenost od projekční plochy a její velikost. Na vhodně umístěném projekčním plátně bude obraz jistě lepší, než například na obyčejné zdi. Čím je projekční plocha od projektoru dále, tím vyšší svítivost je potřeba.

Rozlišení projektoru je nejlépe vybrat podle rozlišení zdroje signálu, který k němu budeme připojovat. Inteligentní konverzní mechanismy si sice odlišná rozlišení převedou, avšak v některých případech může dojít ke snížení kvality obrazu.

Kontrast se uvádí jako poměr jasů nejsvětlejšího a nejtmavšího bodu. Je-li kontrast například 1000:1, znamená to, že nejsvětlejší bílá, kterou projektor dokáže zobrazit, je 1000x jasnější, než nejtmavší černá.

Životnost lampy nám oznámí přibližný počet hodin, po které dokáže lampa svítit. Tento parametr je však důležité uvádět ve spojitosti se svítivostí, která s postupným opotřebením klesá. Opotřebenou a vysvícenou lampu však lze ve většině projektorů vyměnit za novou, aniž bychom museli investovat do koupě celého nového projektoru.

Funkční výbava projektorů se u výrobců a jednotlivých modelů může lišit, proto je dobré vědět, které funkce budeme pro účely naší prezentace nezbytně potřebovat, a které naopak nevyužijeme a tudíž si za ně nemusíme připlácet. Mezi nejběžnější funkce patří například automatické nastavení parametrů obrazu, zoom, korekce lichoběžníkového zkreslení a mnohé další.

Výstupní hluk pro nás může a nemusí být zajímavým parametrem. Pokud projektor používáme v hlučném prostředí a promítáme jen prezentace bez hudby či zvukových efektů, nemusíme si s výstupním hlukem dělat starosti. Pokud však prezentujeme menší skupině lidí, projektor leží na stole před námi a my u prezentace mluvíme, je dobré vybrat přístroj s nižší hlučností, který nás během proslovu nebude rušit.

Hmotnost a velikost projektoru hodnotíme opět podle toho, k jakým účelům jej chceme využívat. Jestliže víme, že s ním budeme často cestovat, porozhlédneme se jistě po modelech menších a lehčích.