Elektroodpad – součást společenské zodpovědnosti

Eletroodpady – Technimax

Proč to má smysl

Naše společnost je zapojena do kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení ASEKOL čímž plní povinnost dle zákona o odpadech č.185/2001Sb.

A je to tady opět. Poplatky, poplatky, poplatky. Možná se právě takto rozčilujete nad dalším vydáním z vaší kapsy. Ano, máte pravdu. Další peníze navíc.

My však poplatky za elektroodpad považujeme jako součást společensky odpovědného chování a poctivě plníme své zákonné povinnosti. Nechceme vás zatěžovat účtováním těchto poplatků, a proto všechno zboží v naší nabídce má uvedené poplatky započítány v ceně. Řada menších dovozců repasované techniky se bohužel placení poplatků již několik let úspěšně vyhýbá, a to záměrně. Při nesplnění povinnosti totiž přechází povinnost na další prodejce, tedy obvykle maloobchod. Pří nákupu u těchto „nezodpovědných“ firem sice ušetříte, ale kdykoliv se tato „úspora“ může obrátit proti vám. Chcete toto zbytečné riziko podstupovat?

Chováme se Fair-play a vždy uvádíme konečnou cenu bez skrytých příplatků. Proto veškeré ceny uvedené v našich nabídkách, v e-shopu i v letácích již zahrnují tento poplatek.

Dosloužilo již vaše elektrozařízení a potřebujete se ho ekologicky a zodpovědně zbavit? K odevzdání vyřazeného elektrozařízení můžete využít jedno z veřejných míst zpětného odběru vedené ve sběrné síti společnosti ASEKOL a.s. Na webu společnosti najdete interaktivní mapu sběrných míst.

Jako doklad o plnění zákonných povinností z hlediska elektroodpadu slouží platný certifikát.