Uživatel: Nepřihlášený
Kategorie produktů
Produktové řady
Hlavní strana / Proč repasovanou VT
Proč repasovanou VT – Technimax

Proč nakupovat repasovanou výpočetní techniku?

Rozdíl mezi novou a repasovanou

Každý racionálně uvažující člověk si před nákupem jakéhokoliv výrobku (a to nejen v oblasti výpočetní techniky) položí otázku: „Za jakým účelem si toto zboží pořizuji?“ V našem případě například: „K čemu tento notebook potřebuji?“ Téměř vždy (cca 94%) se jedná o kancelářské práce, účetnictví, práce na internetu apod. Je nezávisle prokázáno, že pro tyto účely si není nutné pořizovat nový notebook, byť za velmi „lákavou“ cenu. Pro všechny tyto činnosti lze totiž bez problémů využít repasované zboží. Práce s touto výpočetní technikou je dokonce stejně efektivní, rychlá a bezpečná, jako na novém stroji kategorie low-end. Víte, že připojení k internetu je stejně rychlé s novým notebookem za 20 tis. Kč jako s repasovaným za 5 tis. Kč?

Která technika je pro mě vhodnější

Výrobci IT vyrábí techniku dle poptávky zákazníka. Obecně lze říci, že existují dva druhy zákazníků. První typ zákazníka je velmi citlivý na cenu a nevadí mu, když zakoupenou techniku během záruky reklamuje třeba třikrát. Chce sice kvalitu, ale cena je na prvním místě a tomu výrobce vše přizpůsobuje. Používá méně odolné materiály, méně spolehlivé komponenty a nevěnuje tolik času testování a ladění techniky. Prostě hledá způsoby, jak vývoj a výrobu zlevnit. Tato snaha se musí nutně na výsledném produktu projevit. Typickým zákazníkem s těmito požadavky je domácnost nebo živnostník.

Druhý typ zákazníka je specifický svou náročností a požadavky na kvalitu a spolehlivost. Akceptuje vyšší cenu. Naproti tomu vyžaduje špičkový servis, kvalitu zpracování a odolnost. Do této skupiny zákazníků patří malé a střední firmy a korporátní organizace. Každý, byť jen krátký, výpadek, znamená pro tyto organizace velké ztráty, a proto investují nemalé prostředky do spolehlivého IT vybavení.

Pojďme se podívat konkrétně na produkty oblíbeného výrobce Dell.

První, cenově citlivější, typ zákazníka upřednostňuje počítače a notebooky Dell Inspiron, které splňují jeho požadavky na nízkou cenu.

Druhá skupina zákazníku, ta s požadavkem na mimořádnou kvalitu a spolehlivost, preferuje notebooky Dell Latitude a Precision a počítače OptiPlex a Precision.

Kde se repasovaná technika bere

Položme si otázku, co se stane po jednom až 3 letech používání techniky. Domácí uživatel stroj vyhodí, protože tato technika není navržena na delší používání. Pro výrobce je toto „řešení“ výhodné, protože si zákazník koupí další stroj.

Náročný zákazník z řad velkých firem a korporací kupuje techniku obvykle na leasing a po jeho skončení techniku obměňuje za novou. Možná se ptáte proč, když je stále v bezvadném stavu. Odpisy a výhodnost z hlediska daňové povinnosti je do tohoto kroku nutí. Prostě se ekonomicky vyplatí.

Co se tedy stane s použitou technikou? Ta méně kvalitní (například Inspiron) se likviduje nebo udržuje neekonomicky stále v chodu. Ta kvalitní, high-end (například OptiPlex, Latitude nebo Precision), se vrací do leasingových společností, které ji testují a dodávají zpět na trh jako repasovanou.

Použitá technika ANO nebo NE?

Jste-li malá nebo střední firma, vzniká zde pro vás obrovská příležitost. Pravděpodobně nedisponujete neomezeným rozpočtem a hledáte cenově dostupné řešení, přitom potřebujete spolehlivé stroje se špičkovým servisem.

Můžete zakoupit nový OptiPlex, ale cena vás nepotěší. Můžete zakoupit nový Inspiron, ale při první reklamaci nebo komplikacích při servisu si své rozhodnutí budete asi vyčítat.

Co ale repasovaná technika? Co vybrat repasované stroje z kategorie high-end, tedy nejvyšší třídy, která disponuje maximální spolehlivostí? A cena? Více než atraktivní!

Ano, repasovaná technika není pro každého, ale pokud vyžadujete spolehlivé stroje se špičkovým servisem a nemáte k dispozici neomezený rozpočet, je toto řešení pro vás.

Máte zájem o více informací a rady, jak si v našem sortimentu vybrat stroj, který bude vyhovovat právě vám? Pak budeme rádi, když navštívíte našeho průvodce výběrem příslušné techniky.

Jak vybrat repasovaný
počítač
Jak vybrat repasovaný
notebook
Jak vybrat repasovaný
LCD monitor
Jak vybrat repasovanou
tiskárnu
Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.