Uživatel: Nepřihlášený
Kategorie produktů
Produktové řady
Hlavní strana / Historie firmy

Naše historie

I když jsme na trhu od roku 1997, tvrdíme o sobě, že jsme mladá a rychle se rozvíjející firma. Náš tým je totiž složen převážně z mladých lidí, jejichž průměrný věk se pohybuje kolem 25 let. Jak postupně stárneme, posilujeme tým především o absolventy se zdravým sebevědomím.

Udržováním mladého a svěžího týmu dokážeme stále vymýšlet nově věci a jít stále dopředu. Nechceme se spokojit se zaběhlými postupy a čekat, co bude. Chceme tvořit budoucnost a měnit trh s repasovanou výpočetní technikou.

Období 1997 až 1998

Psal se rok 1997, zakladatel a současný CEO firmy nakoupil a obratem přeprodal první „montovanou“ PC sestavu s černobílým monitorem, ale místo vytouženého zisku skončil tento „obchod“ ve ztrátě. Nenechal se ale odradit a po pár měsících následovaly další, ale tentokrát úspěšné, obchody. Nakupování se už neomezilo pouze na jediný kus. Tehdy „frčely“ počítače s procesory Intel 286, 386 a o barevných monitorech si mohl nechat jen zdát. Trh s použitými notebooky prakticky neexistoval a repasovaná technika prostě „nebyla“. Skvělých výsledů se mu však tehdy podařilo dosáhnout především díky odprodeji vyřazené techniky z tehdejších PVT, kde se ukrývala řada nedoceněných pokladů ve formě jehličkových tiskáren. Poptávka byla obrovská a fronty zákazníků před soukromým bytem se nezkracovaly. S narůstajícím úspěchem rostla potřeba prostoru, a tak věci běžného denního užívání musely ustoupit stranou a začal se tvořit improvizovaný sklad. Balkon panelového bytu tak byl zarovnán stojany CRT monitorů, horní patro dvoupatrové postele posloužilo skvěle jako regál na monitory. V pokoji i ložnici byly všechny stěny obloženy stohy počítačů a obývací pokoj se skleněným stolkem se proměnil v improvizovanou prodejnu a showroom.

Období 1999 až 2002

Dodavatelé v tuzemsku nestačili dodávat, a proto se zakladatel vydal hledat zajímavé zboží do zahraničí. Řada bláznivých výletů po území současné EU, které absolvoval ještě jako nezkušený obchodník, se zprvu jevila jako nesmyslná. Brzy se mu však podařilo realizovat první obchod s německým partnerem. Nevyzrálost a nezkušenost byla na první pohled patrná, a proto musel nynější CEO překonávat obrovskou nedůvěru zahraničních obchodních partnerů. Obchody se zahraničím se postupně rozběhly na plné obrátky. Celý tehdejší obchodní systém, nebo spíše „nesystém“ se zdá z dnešního pohledu až komický, ale dříve tak prostě věci fungovaly.

Rok 2003

Velkým, avšak nevyhnutelným, krokem bylo pronajmutí cca 120 metrů čtverečných skladu v bídném stavu a založení společnosti (s.r.o.). Byl to ten správný okamžik opřít se do podnikání naplno. Nastoupil první zaměstnanec a nastal čas najmout si další sklad a kancelář.

Období 2004 až 2009

Období získávání zkušeností, budovaní vztahů, posilování cash-flow a získávání know-how, které jsme se rozhodli dále přenášet na naše zákazníky. Byl to skvělý start do velkého světa businessu.

Rok 2010

V tomto roce již začal vznikat nový tým nadšených lidí, tvořících zdravé jádro firmy. Společně jsme se pustili do budování nového informačního systému. Vznikl rovněž zcela nový e-shop se základními uživatelskými funkcemi. Byli jsme velmi malá firma, kterou v našem oboru prakticky nikdo neznal.

Rok 2011

Nově zprovozněný informační systém jsme začali napojovat na zákaznickou podporu a začali poskytovat opravdu kvalitní servis. Ve větším měřítku jsme spustili službu komisního prodeje pro dealerský prodej.

Rok 2012

Tento rok byl zlomový v celé historii firmy. Změnili jsme strategii firmy a hlavním středobodem našeho snažení se stal jen a jen zákazník. Od tohoto okamžiku začaly obraty firmy dynamicky růst.

Posílili jsme podporu prodeje na obchodní úrovni, čemuž nejvíce pomohly nové datové XML výstupy, automaticky generované PDF katalogy, ceníky a letáky. Vše parametrické a uzpůsobené pro dealerský prodej.

Rok 2013

Požadavky rostly a prostory přestaly vyhovovat. Přibyli další členové týmu a my se ocitli na další křižovatce. Logickým vyústěním tehdy bylo stěhování v dubnu roku 2013, které bylo sice hektické, ale rozvázalo nám ruce a otevřelo nové možnosti. Měli jsme již k dispozici cca 1000 m2 plochy s vlastním parkovištěm a zázemím. Počet zaměstnanců se rozrostl na 10 a současný CEO se stáhl z operativy.

Rok 2014

Tento rok byl symbolem expanze do zahraničí. Nemalé investice do budování systému prodeje na Slovensku nám ukázaly nové možnosti a pomohly nám objevit zcela nové cesty, jak zákazníkům skutečně pomáhat.

Naše portfolio služeb jsme rozšířili o pronájem repasované výpočetní techniky, o který je vždy obrovský zájem především v době konání voleb.

Lidé v segmentu repasované techniky už nás zaregistrovali a začali nás brát vážně. Stali jsme se silným hráčem, který se chce spolupodílet na tvorbě trhu s repasovanou výpočetní technikou.

Rok 2015

Sami jsme vyvinuli zcela nový SW na testování počítačů, notebooků a baterií s cílem zvýšit kapacitu a poskytnout zákazníkům ještě důkladněji otestované zboží. Díky novému systému přípravy zboží k prodeji se nám podařilo výrazně snížit procento reklamací a nesprávně odbavených zásilek.

Díky velkému úsilí při jednání se zahraničními partnery se nám podařilo významným způsobem rozšířit portfolio spolehlivých dodavatelů repasované techniky. Od tohoto okamžiku jsme schopni poskytovat zákazníkům opravdu kompletní sortiment repasované techniky Dell, a to prakticky nonstop, bez výpadku. V tomto mikro segmentu se stáváme jedničkou na českém trhu.

Od tohoto roku jsme se zavázali pravidelně přispívat na vybrané veřejně prospěšné projekty s cílem pomáhat tam, kde je to skutečně potřeba. O úspěch se totiž chceme dělit. Jako první jsme podpořili neziskovou organizaci Šance Olomouc o.p.s., a to částkou 100 000 Kč, která mířila na podporu dlouhodobě onkologicky nemocným dětem.

Rok 2016

Do světa jsme vypustili zcela nové garance, které mají dát našim zákazníkům signál, že se na nás můžou spolehnout. Při objednávce do 15:00 doručujeme hned následující den, reklamace vyřizujeme do 5ti dnů, informace na infolince jsou pro zákazníky k dispozici prakticky ihned a poškozené zásilky zákazníkovi nahrazujeme automaticky a také prakticky ihned.

E-shop jsme doplnili o řadu skvělých funkcí, jako jsou blog plný nabitých informací nebo pokročilé filtrování produktů napojené na pestrý konfigurátor.

Rok 2017

Toto období se stalo obdobím hledání správných řešení. Podařil se nám vyladit systém kvality produktů a zajistit tak nabídku zboží výhradně v kvalitě A tak, aby se zákazník při objednávce nemusel omezovat filtrováním dle kvality. Nový systém nás stojí spoustu energie a prostředků, ale zákazníci kvalitu oceňují. Některým počítačům a notebookům dokonce dáváme nový lak a měníme displeje za nové.

Pro partnery v dealerském programu jsme připravili nové funkce jako jsou rezervace, katalogy, letáky, výprodej a další.

Pro zlepšení služeb nově umožňujeme dodání třemi různými přepravci. Zákazník si tak snadno dokáže vybrat sebou preferovaného přepravce.

V tomto roce jsme také připravili pro návštěvníky našeho webu spoustu zajímavého obsahu z oblasti repasované techniky. Chceme se dělit o naše know-how, a proto se do tvorby obsahu nově zapojil celý náš tým.

Naši posedlost spokojeností zákazníka jsme podtrhli posílením našeho týmu infolinky a prodloužením záruky na více jak 4 roky.

A co dál?

Nechte se překvapit, máme toho připraveno ještě opravdu hodně :)

historie firmy – graf

Chcete se stát součástí našeho týmu a mít účast na dalším směřování a vývoji firmy? Můžete to udělat dvojím způsobem – buď se podívat na volné pozice a zaslat nám svůj životopis, nebo se zaregistrovat a stát se našim obchodním partnerem či zákazníkem. Tak jako tak budete mít vliv na naši budoucnost.

Přidat se do týmu Stát se partnerem/zákazníkem

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.