Elektronický klíč Windows 10

Elektronický klíč Windows 10

Možná jste si už všimli, že u některých notebooků a počítačů uvádíme nově v názvu a v parametrech formulaci „el. klíč Windows 10 PRO“. Zkratka značí, že elektronický aktivační klíč pro Windows je již z výroby zapsán v BIOSu zařízení. Platný je pro Windows 8 a 10 ve verzi Professional. Klíč nenajdeme na fyzickém COA štítku, jak jsme byli zvyklí u předcházejí­cích verzí.

Po stránce licencování se však nic nemění – stroj od nás zakupujete bez operačního systému a pro plnohodnotně licencovaný a předinstalovaný OS je potřeba přikoupit doplnění o licenci z našeho konfigurátoru.

Dell Latitude E7240

Místo COA štítku už jen nálepka

Můžete si všimnout, že elektronický klíč v BIOSu se týká pouze těch nejnovějších strojů z naší nabídky. Začíná se vyskytovat v podstatě s nástupem čtvrté generace procesorů Intel, kdy měly některé stroje již při prvním prodeji novější Windows než 7. Do budoucna tak lze očekávat stále více strojů s aktivačním klíčem v BIOSu a méně COA štítků.

Podívejte se, které notebooky a počítače z naší nabídky mají zabudovaný elektronický klíč. Na našem e-shopu si je snadno vyhledáte pomocí rozšířeného filtrování.

Notebooky Dell
s el. klíčem Windows 10
Počítače Dell
s el. klíčem Windows 10