Garance kvality LCD monitorů Dell UltraSharp, Professional a Entry Level

Garance kvality LCD monitorů Dell UltraSharp, Professional a Entry Level


Garance kvality PC
  1. LCD displeje jsou bez jakýchkoliv vad. Nenajdete na nich žádné škrábance, otlaky, vadné pixely, špinky (drobná smítka pod stínítkem), bílé skvrny nebo jakékoliv jiné vady zobrazení
  2. Kryty mohou obsahovat pouze drobné vlásečnicové škrábance, nikoliv však hluboké vrypy pronikající pod svrchní krycí vrstvu
  3. Mechanická tlačítka jsou nejen funkční, ale i bez mechanického poškození
  4. Všechny porty pro připojení externích zařízení jsou bez jakéhokoliv poškození
  5. Skelet (kryt) monitoru není naražený ani prasklý
  6. Kontrolujeme počet hodin, které už monitor nasvítil. Monitory s větším počtem hodin vyřazujeme, i když jsou funkční a bez závad (prevence reklamací)

Kontrolou kvality vyřazujeme 14 %

Monitory jsou sice stacionárním zařízením, které stojí na stole a obvykle nevykazuje mnoho závad, ale zobrazovací plocha (displej), která je nejdůležitější částí monitoru, často vykazuje různé neopravitelné vady, které někdy nebývají na první pohled vidět. Při dlouhodobém užívání však kazí dojem z monitoru a omezují jeho použitelnost. Proto se na tento nešvar zaměřujeme a monitory i s minimální vadou nekompromisně vyřazujeme.

Kvůli drobným vadám displeje jsme v roce 2017 vyřadili a ekologicky zlikvidovali 14 % všech LCD monitorů, které prošly standardním testem u dodavatele a které by pravděpodobně ostatní firmy zařadily do prodeje. My to neděláme, my na kvalitu použitých monitorů dbáme.

Při manipulaci a skladování někdy dochází k mechanickému poškození tlačítek monitoru, která jsou sice funkční, ale drobně mechanicky poškozená. U ostatních bývá zvykem zařazovat takové monitory do kvality A. My však monitory s poškozenými tlačítky nekompromisně vyřazujeme z prodeje.

I přesto je potřeba pamatovat na to, že nakupujete zboží použité, nikoliv nové.