Jindřich Ropek

Jindřich Ropek

Vedu v naší firmě skvělý tým lidí, se kterým se snažím vám poskytnout kvalitní produkty se skvělým servisem a špičkovou podporou. Plánuji dlouhodobé projekty, jejichž cílem je přinášet vám stále kvalitnější zboží a lepší služby za udržitelnou cenu. Sám pro vás také programuji eshop a zlepšuji interní systém a proces zpracování zboží. To vše s cílem přinést vám zboží a služby na úrovni, kterou jinde nenajdete.

Interview

Kdo jsi?

Jsem všestranný člověk, rád si dělám a řeším věci sám, byť z pozice managera (bosse) přicházím na kloub nechávání věcí na jiných a jen to kontrolovat.

Co je náplní tvé práce?

Hlavně nakupuji zboží od našich zahraničních partnerů (dodavatelů), takže komunikace se zahraničím, zastupuji CEO, když není přítomen, což mi dává velkou volnost, mám na starosti vedení kanceláře, docházku a výplaty celkově :), chod firmy, jinak spoustu různých menších úkolů, o kterých vím, až je řeším. Tím hlavním je ale vyhledat a nakupit u dodavatelů techniku, která přesně vyhovuje požadavkům našich zákazníků.

S jakými těžkostmi se při práci setkáváš?

Tak určitě když se nepovede nějaký nákup – ať už že zboží dodavatel vůbec nedodá, nebo omylem expeduje jiné zboží.

Jak vnímáš svou práci?

Přál jsem si dělat něco, kde budu používat angličtinu na denní bázi, a to se povedlo. Taky je nákup repasované techniky mnohem složitější než poptávat techniku novou, takže neustále počítám, co ano, co ne a za kolik. Baví mě dělat pořád něco nového, což se v Technimaxu děje pořád, že se vymýšlí a zavádí nové věci – některé viditelné navenek a některé skryté uvnitř firmy, a z postu kancl bosse můžu do všeho kecat, což je taky zábava (samozřejmě ne vždy). Počítat výplatu sám sobě je krásny pocit :D

Jak bys svou práci popsal pětiletému dítěti?

Pětileté dítě má dnes k technice velmi blízko. Daleko v jiné zemi za penízky koupím počítače a notebooky a nechám je dovést sem k nám, kde je zase mí kamarádi vyzkouší a prodají tady za trochu větší penízky lidem, kterým moc pomůžou v jejich práci.

Kdybys mohl vymyslet nový název firmy, jak bys Technimax přejmenoval?

TechCorp, nevím :D, dal bych něco s Dellem, ale to asi nejde...

Co říkáš na Dell?

Z počátku, když jsem byl ještě z domu orientován na herní PC a notebooky (např. ACER), jsem Dell tak úplně nezahrnoval do toho, co bych si koupil (a to jsem měl, vlastně stále mám, T3500 HEXA CORE s Quadro 4000), ale postupně, když člověk začne řešit práci, a to třeba i doma, tak zjistí, že potřebuje spíš něco, na co se může spolehnout a vypadá profesionálně, což novější ntb od Dellu splňují (od E6x20). Na práci si Dell nemůžu vynachválit.

Jakou techniku používáš nejčastěji?

Tak z 85 % Dell, jelikož v práci všichni používáme Dell :), já mám konkrétně Latitude E7240, který si dle potřeby nosím i domů, když potřebuji něco dodělat, nebo na pracovní cestu. Doma mám taky Dell T3500 s Dell UltraSharpem 27“, když potřebuji pracovní výkon. No a jinak jsem nejvíc doma na MSI Apache herním notebooku, když se chci odreagovat :), to by mohlo být těch 15 %. Jo a taky ještě mám doma Dell projektor, se kterým už jsem taky na filmech nasvítil přes 1000 hodin.

Co rád děláš ve volném čase?

PC hry, stolní hry, filmy, seriály, TV, články, youtube, eshopy, facebook sem tam, různé sporty, spíš posilovna nebo něco akčnějšího (poslední dobou to dost flákám), přítelkyně a společné akce s ní či s přáteli nebo rodinou.

Oblíbený superhrdina?

IronMan (v podání Roberta Downey Jr.)

Jaký žánr filmů máš nejraději?

Akční scifi, fantasy, komedie, bondovky apod. (Bourne), ze starších cokoliv se Schwarcenegrem a jemu podobným (Stelon, van Dame...)

Co bys o sobě řekl na závěr? Jak vidíš sám sebe?

No, výšku jsem nedokončil, takže titul nic, asi proto, že se rád učím nové věci z praxe, nebo tak, že je v praxi brzy použiji, což mi postupný růst v Technimaxu umožnil na maximum. Jsem rád, že jsem, kde jsem, díky CEO. Stále se učím nové a poznávám, jak to v reálném světě funguje.