Jaké SSD dostanete při výměně přes konfigurátor?

Jaké SSD dostanete při výměně přes konfigurátor?

Zřejmě už jste si všimli, že v konfigurátoru již nenabízíme jen obecnou „výměnu HDD za SSD“, ale konkrétní „výměnu HDD za nový SSD značky Samsung“. Mnohým z vás totiž záleží na typu a rychlostech SSD disku, které jsme pro vás dříve, když se jednalo o různé použité disky různých výrobců, nemohli zjistit. Abyste se nemuseli dále obávat o to, jak moc je SSD použitý, opotřebený a jaké podporuje rychlosti, rozhodli jsme se dávat vám jen to nejlepší. Jakákoli výměna či doplnění SSD z našeho konfigurátoru vám tak zaručí, že dostanete zcela nový, neopotřebený disk s jasným označením, o kterém se můžete dočíst další informace kdekoli na internetu.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Disky s kapacitou 250 GB a 500 GB dodáváme Samsung V-NAND SSD 850 Evo. V-NAND v názvu značí technologii společnosti Samsung – 3D Vertical NAND, která byla uvedena do prodeje v roce 2014. Jak název vcelku jasně značí, jedná se o paměť, která není rozložená pouze v jedné rovině, ale je stavěna vertikálně jakoby do vyšších pater. Díky tomu může dosahovat vyšší kapacity, rychlosti, spolehlivosti a zároveň nižší spotřeby.

Díky revoluční vertikální konstrukci vnitřní paměti nabývá disk zmíněných lepších vlastností, ovšem jejich dosažení nebylo zadarmo. Samsung se musel vypořádat s technickými výzvami, přičemž mezi jednu z největších patřilo zabránění poškození dat kvůli rušení nad sebou uspořádaných buněk. Technologické řešení se však vydařilo a SSD řady 850 se na trhu těší velké oblibě už celé tři roky.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Vertikální struktura disků obsahuje 48 na sobě naskládaných vrstev, skrze které vedou propojovací komunikační kanály. Aby se zabránilo rušení mezi jednotlivými buňkami paměti, využil Samsung nevodivé vrstvy, ze které utvořil obal zabraňující rušení. Díky vícevrstvému uspořádání mají disky vyšší hustotu buněk, a tedy i vyšší kapacity.

Díky hardwarové ochraně paměti před rušením jsou V-NAND disky rychlejší. Oproti běžným SSD totiž nemusejí při zápisu provádět složité algoritmy pro odstranění chyb z rušení, ale jsou proti němu přirozeně imunní. Díky tomuto zjednodušení dochází také k až 45% úspoře spotřeby oproti diskům se standardní 2D strukturou. Nižší elektrické napětí pak zvyšuje celkovou odolnost disku a prodlužuje jeho životnost.

Samsung V-NAND SSD 850 Evo

Vlevo SSD Samsung 850 Evo, vpravo HDD Toshiba se 7200 rpm

Častým požadavkem zákazníků bývá také klasický HDD, ale s rychlostí 7200 otáček. Na snímku výše však můžeme vidět, že ani vyšší otáčky u klasického disku se zdaleka nevyrovnají rychlosti SSD. Vlevo vidíme hodnoty testovaného SSD od Samsungu, zatímco vpravo je pro porovnání klasický HDD Toshiba se 7200 rpm. Rozdíl je propastný, a to nejen v naměřených hodnotách, ale i při běžném každodenním používání.

Pokud si od nás objednáte výměnu či doplnění o SSD disk, nemusíte se už obávat o jeho opotřebení a vlastnosti. Víte, že vám dodáváme zcela nové disky uvedeného typu, které jsou rychlé, energeticky efektivní a spolehlivé. Vyberte si notebook Dell Latitude s výměnou disku za nové SSD.

Repasované notebooky s možností
výměny či doplnění nového SSD