Nejmenší Dell OptiPlex 790 USFF

Nejmenší Dell OptiPlex 790 USFF

Dell OptiPlex 790 v provedení USFF je zajímavým počítačem, který stojí za povšimnutí. Natočili jsme proto krátké video, ve kterém tento model představujeme. Informace v tomto článku jsou obdobné s těmi ve videu. Další informační videa z naší produkce najdete na našem youtube kanálu.


Výkonem nezaostává

Dell OptiPlex 790 OptiPlex 790 USFF je malá krabička, která nabízí více, než by se na první pohled zdálo. Kromě zajímavého designu jde především o výkon. Ten je srovnatelný se všemi většími OptiPlexy 790, jejichž procesorem bývá nejčastěji Intel Core i5 druhé generace. Stejný mají také chipset a paměti RAM. Rozdílný je pevný disk, který má v případě USFF rozměry 2,5". Tyto disky se běžně používají v noteboocích a jedná se také o univerzální rozměr SSD disků. USFF má dále optickou mechaniku typu slim, kterou poznáte jednoduše podle toho, že se tlačítko na otevření mechaniky nachází přímo na výsuvné části, ne pod ní jako u klasických mechanik. Další rozdíl je ve zdroji – největší OptiPlex 790 tower nabízí 265W, zatímco USFF pouze 200W. Úspora energie je jednou z výhod modelu USFF, který se chlubí certifikací Energy Star 5. Počítač zároveň vyhovuje ekologické normě EPEAT, protože minimálně 10 % jeho šasi je vyrobeno z recyklovaných plastů. V kombinaci s tím, když si od nás zakoupíte stroj jako repasovaný, tedy ušetříte jak svou peněženku při nákupu i provozu, tak naši planetu.

Má i svá omezení

Dell OptiPlex 790 Miniaturní provedení má ovšem i své nevýhody. Jednou z nich je pouze jediný interní miniPCIe slot, oproti až čtyřem klasickým slotům u jiných provedení modelu 790. To znamená, že například rozšíření o běžnou grafickou kartu zde není možné – jednak kvůli chybějícímu slotu, ale také kvůli menšímu výkonu zdroje a nakonec i kvůli možnostem chlazení proudícím vzduchem. Na grafickou kartu zde zkrátka nezbylo místo.

Schová se za monitor

Dell OptiPlex AIO K čemu je tedy nejmenší OptiPlex 790 USFF dobrý? K běžné práci s kancelářskými aplikacemi, s účetnictvím, k prohlížení internetu, sledování multimédií a dalším běžným činnostem, na které není potřeba zvláště vysokého grafického výkonu. Nespornou výhodou je také možnost zasadit tento počítač do speciálního stojanu za monitor, čímž vytvoříte kompaktní a snadno přenosnou sestavu all-in-one. Více informací o sestavě all-in-one se dozvíte ve videu, které pro vás již dříve natáčel kolega.

Ukrývá štítek

Dell OptiPlex 790 Na závěr je potřeba poukázat na malé plastové poutko v zadní části počítače. Zákazníci občas hledají a nemohou najít, kde je nalepen COA štítek OptiPlexů USFF. Prozradíme vám tedy, že stačí potáhnout za toto plastové poutko, čímž se vysune malá karta s hledaným štítkem. Díky tomuto opatření nedojde k náhodnému poškození štítku ani jeho případné ztrátě a navíc zůstane zachován čistý design.

Jestliže vás model Dell OptiPlex 790 USFF zaujal, neváhejte jej zakoupit. Za dobrou cenu získáte kvalitní repasovaný počítač se zárukou, který pro vás bude dlouhá léta poctivě pracovat.

Prohlédnout si Dell OptiPlex 790 USFF