Dell Latitude 5580 – 15,6" notebook se dvěma generacemi CPU

Dell Latitude 5580 – 15,6" notebook se dvěma generacemi CPU

Koupit kvalitní značkový notebook s dostatečným výkonem a zabezpečením není snadný úkol, obzvlášť pokud máte limitovaný rozpočet, který na nový high-end notebook zkrátka nestačí. Pokud nechcete slevit z požadavků na kvalitu, zbývá vám v podstatě jen jedna možnost, jak na high-end zařízení dosáhnout, a tou je volba repasovaného notebooku. Pojďme se podívat, co nám může nabídnout 15,6" business model Dell Latitude 5580.

Dell Latitude 5580

Solidní šasi

Na první pohled vidíme, že nejde o žádný designový výkřik, ale o seriózní notebook. Celé šasi je matně černé, s výjimkou stříbrného loga Dell a zpevněných kovových pantů. Povrch víka je příjemný na dotyk, nejde o laciný tvrdý plast, ale o jakousi zjemněnou povrchovou úpravu s drobnou texturou, která nechytá otisky tolik jako lesklý plast. Jak je u Dellu zvykem, šasi je precizně zpracované a neskřípe ani se neprohýbá. Celý spodní díl šasi lze snadno odšroubovat a získat tak jednoduše plný přístup k vnitřním komponentám.

Dell Latitude 5580

Velikost notebooku se odvíjí od displeje, který má úhlopříčku 15,6". Jde tedy o největší provedení, které v business noteboocích bývá. K dispozici jsou varianty s HD nebo Full HD rozlišením, a setkat se můžeme i s dotykovou verzí. Díky velkému displeji lze na notebooku pohodlně pracovat i bez připojování externího monitoru. Do Latitude 5580 se vešla i plnohodnotná klávesnice včetně numerické části, kterou u menších notebooků mnozí postrádají.

Výkonné komponenty

V notebooku můžeme najít procesory Intel Core 6. nebo 7. generace, na což je při výběru potřeba dávat pozor. Ne že by v CPU byl mezigeneračně nějaký významný posun, ale novější generace je dle benchmarku o 15 % výkonnější, což je škoda přehlédnout. V Latitude 5580 se běžně setkáme s Core i5 procesory v nízkonapěťové U variantě se dvěma jádry, ale dostupné jsou i konfigurace se čtyřjádrovými i7 s označením HQ. Pokud si zvolíme čtyřjádrovou konfiguraci s dedikovanou grafickou kartou nVidia GeForce 930MX, dostaneme výkonný notebook, na kterém si v klidu zahrajeme třeba tanky, které jsou překvapivě častou kratochvílí napříč všemi věkovými skupinami.

Dell Latitude 5580

Dále jsou k dispozici dva sloty pro RAM DDR4 do celkové kapacity až 32 GB. Pevný disk může být řešený klasickým 2,5" SSD, nebo M.2 variantou, a to i v ultra rychlé PCIe variantě NVMe. Osazen však může být pouze jeden disk, takže nemůžeme mít M.2 společně s 2,5" SATA.

Plná konektivita

Dell Latitude 5580 má slušnou základní konektivitu, která zahrnuje 3 USB 3.1 porty, HDMI, VGA, RJ-45 a USB-C. K notebooku tak není problém připojit nový externí monitor přes HDMI, ani starý dataprojektor přes VGA. V kanceláři mnozí firemní uživatelé ocení možnost připojení USB-C dokovací stanice Dell WD15 nebo WD19, která konektivitu dále rozšiřuje například o DisplayPorty. Při použití dokovací stanice se notebook přes USB-C také nabíjí, takže na pracovním stole s externími monitory a periferiemi může být připojen jediným kabelem.

Dell Latitude 5580

Dell Latitude 5580 je bytelný 15,6" notebook, jehož hmotnost se i přes větší rozměry pohybuje pod hranicí 2 kg. Pokud tedy hledáte solidní business high-end, ať už do firmy nebo na doma, díky rozmanitým možnostem konfigurace si z modelu Latitude 5580 určitě vyberete. U nás navíc s garancí prvotřídní kvality, o které mnozí naši zákazníci na Heurece píší, že je téměř k nerozeznání od nového notebooku.

Vyberte si repasovaný notebook Dell Latitude 5580