Dell Precision T7610 – pracovní stanice s promyšlenou konstrukcí

Dell Precision T7610 – pracovní stanice s promyšlenou konstrukcí

Jak to vypadá uvnitř opravdu veliké tower skříně pracovní stanice Dell Precision T7610? Pojďme si ukázat některé zajímavosti na pár fotografiích.

Řízené proudění vzduchu

Dell Precision T7610

Vzduchové tunely pro operační paměť

Pokud vám jde o dlouhodobou životnost a spolehlivost počítače, potěší vás vzduchové tunely kolem všech 16 slotů pro paměti RAM, které zároveň tvoří tunel pro procesory. Pouze velikost skříně automaticky neznamená dobré chlazení komponent, pokud se vzduch uvnitř točí a neodchází ven. Dell Precision T7610 je ale dobře promyšlen, takže horký vzduch ze dvou procesorů je odváděn přímo ven a nerozlévá se do celého vnitřního prostoru.

Snadno vyměnitelné disky

Dell Precision T7610

Snadný přístup k diskům

Pevné disky po odklopení bočního krytu vůbec nevidíme. Jsou totiž schovány v části za přepážkou se základní deskou a dostaneme se k nim jednoduchým odklopením čelního panelu. Ve spodní části pak hned vidíme 4 pozice pro disky, které lze bez potřeby nářadí vysunout a vyměnit.

Odpojení zdroje bez starostí o kabeláž

Dell Precision T7610

Odpojený povysunutý napájecí zdroj

Napájecí zdroj s obřím výkonem 1300W je rovněž umístěn odděleně za základní deskou a obsahuje hned dva ventilátory. Pomocí pouhého stisknutí modré páčky ho můžeme uvolnit a vyjmout, aniž bychom si museli dělat starosti s kabeláží. Obvod s kabely je totiž v zadní části umístěn napevno a zdroj se k němu připojuje přes vlastní port.

Mechanismy a závěsy pro PCIe karty

Dell Precision T7610

Nešroubovací úchyty pro PCIe karty

Grafické a další PCIe karty můžeme opět snadno vyměnit i bez šroubováku. Stačí odklopit bočnici a povolit modré mechanismy, které přidržují zadní plech karty, zavěšený na kovovém čepu.

Vidíme, že skříň pracovní stanice Dell Precision T7610 je opravdu promyšlená. Ke všem komponentám může člověk snadno pohodlně přistoupit, obvykle zcela bez nářadí. Zároveň je skříň navržena pro maximálně efektivní proudění vzduchu. Dell Precision T7610 můžeme bez obav využít na náročné renderování 3D projektů, ale i jako tower server.

Pracovní stanice Dell Precision T7610 skladem