Vyšší třída podle vašich představ – Dell Latitude E6440

Vyšší třída podle vašich představ – Dell Latitude E6440

Zkuste si představit moderní značkový notebook vyšší třídy se spíše konzervativním designem, který je určen firemním zákazníkům. Pomyslete na šasi, displej, klávesnici, komponenty,… Jak vaše představa vypadá? Podržte ji v mysli a pojďme se společně podívat na Dell Latitude E6440 – uvidíme, nakolik se tento 14" stroj bude shodovat s vašimi představami.

Nový design

Dell Latitude E6440

Značně upravený design modelu Dell Latitude E6440

U nás v Technimaxu se každý den potýkáme s desítkami business notebooků Dell Latitude dvacítkových a třicítkových řad. Design všech osmi modelů v těchto řadách je v podstatě stejný, proto nás příchod čtyřicítkového modelu E6440 nenechal chladnými. I když po důkladnějším prozkoumání nacházíme prověřené prvky z předešlých řad, na první pohled se změny zdají být zásadní. Zaujme hned stříbrné hliníkové víko, které dává zavřenému notebooku celistvý vzhled, ze kterého jako by se ztratilo kovové lemování rohů a hran. Ihned po otevření víka však zjistíme, že rámování zůstalo, jen je efektněji zamaskováno právě celistvou stříbrnou vrstvou.

Zmenšené šasi

Dell Latitude E6440

Menší šasi při zachování 14" úhlopříčky

Zajímavější zjištění nás čekalo, když jsme nový Latitude E6440 položili přímo vedle jeho předchůdce, Latitudu E6430. Nezměnila se totiž jen povrchová úprava víka a jeho zaoblení, ale celé šasi, totiž jeho fyzické rozměry. Ačkoli obsahuje displej o stejné úhlopříčce 14", byl celek zmenšen, takže odpovídá velikosti přibližně 13" modelu předchozí generace – v podstatě jako speciální edice E6430S. Menší rozměry při zachování všech klíčových parametrů, to je bez debat vítaná změna pro všechny uživatele.

Uspořádání prvků

Dell Latitude E6440

Drobné změny ovládacích prvků

Zmenšení s sebou přineslo užší rámečky okolo displeje a po stranách klávesnice. Kvůli tomu musely být nově uspořádány prvky v okolí klávesnice – notifikační diody, tlačítka pro ovládání hlasitosti, čtečka otisků prstů a další. Nové uspořádání je podobné, jak ho známe z předchozích 12,5" modelů, nejde tedy o nic zásadního. Díky méně nápadnému kovovému rámování pak působí otevřený stroj matnějším dojmem a při pohledu na displej nás neruší žádné výraznější prvky, snad jen klasické chromované logo Dell.

Mechanické zpracování

Dell Latitude E6440

Bytelná kovová konstrukce

Stejně jako předchozí generace je i Latitude E6440 z vyšší série firemních notebooků, které se vyznačují kvalitním dílenským zpracováním a prémiovými materiály. Nenajdeme proto žádné vrzající plasty ani popraskané vyviklané panty. Hodnota notebooku je viditelná i hmatatelná. A nejlepší je, že při dlouhé práci si stroje ani nevšimnete – spolehlivý celodenní chod je vlastností, která vám umožní soustředit se na vaši práci a neřešit hardware.

Možnosti připojení

Dell Latitude E6440

Kompatibilita s dokovací stanicí Dell E-family

Když jste si představovali, jaký notebook asi bude, brali jste v potaz i jeho konektivitu? Myslím si, že někteří ze starší školy stále doufají v moderní, kvalitní a cenově dostupný stroj s COM portem, ale bohužel, ani E6440 v tomto není výjimkou a COM získáte jedině po připojení k dokovací stanici.

Co ale potěší je přítomnost VGA portu, takže pokud máte v zasedačce starší projektor bez HDMI, nebude to problém. HDMI port má notebook také, a to ne v žádné mini/micro variantě, ale klasické plné, takže nebudete potřebovat pamatovat na redukce. Dále už je standardní výbava – RJ45 pro připojení k síti a 4× USB 3.0, z nichž jedno může po zapnutí funkce USB PowerShare v BIOSu sloužit pro napájení například telefonu, i když je notebook vypnutý.

Maximální konfigurace

Dell Latitude E6440

Na kancelářský stroj překvapivě výkonný HW

Zajímavé je, jak výkonnou konfiguraci modelu Dell Latitude E6440 můžeme najít, a to i přes zmenšení šasi. Pokud vezmeme v úvahu nejvyšší možné sestavení, dostaneme malý notebook s Intel Core i7 procesorem, 16 GB operační paměti a dedikovanou grafickou kartou AMD Radeon HD 8690M se 2 GB pamětí. Bezplotnový SSD disk zajistí velmi rychlé spouštění systému a práci s daty. Nejedná se tedy pouze o kvalitně zpracovaný stroj, ale i značně výkonný, který nás může bez brzdění provázet ještě mnoha lety.

Výkon do budoucna

Dell Latitude E6440

Moderní procesor prodlouží výdrž na baterii a ušetří za energie

Notebook je poháněn procesorem Intel Core v již čtvrté generaci, která nese kódové označení Haswell. Tyto procesory byly vyráběny 22 nm technologií a do prodeje se postupně dostávaly v letech 2013 a 2014. Všechny následující generace procesorů přinášejí především lepší optimalizaci spotřeby – na základě našich interních měření nám vychází, že model E6440 je energeticky o 28 % úspornější, než o dvě generace starší Latitude E6420.

Co se obecně procesorů týče, hraje Intel repasované technice do karet – i procesory druhé generace jsou stále dostatečně výkonné na pohodlnou kancelářskou práci a Intel to ví a výkon už v nových generacích neherních procesorů neřeší tolik, jako právě ostatní aspekty, spotřebu a technologie. Po stránce výkonu je tedy 4. generace procesorů více než dostatečným řešením.

Zaměření na bezpečnost

Dell Latitude E6440

Vaše firemní data budou v bezpečí

Důležitou součástí firemního notebooku je zabezpečení. Když běžnému uživateli někdo odcizí fotky z dovolené na Šumavě, není to takový problém, jako když se dojde ke zkopírování citlivých firemních dat, údajů o zákaznících apod. Proto je Dell Latitude E6440 zaměřen na bezpečnost.

Se softwarem Dell Data Protection můžete notebook považovat téměř za trezor. Po hardwarové stránce je totiž připraven nabídnout nejen základní bezpečnostní prvky, jako je čtečka bezpečnostních karet a otisků prstů, ale také oddělený čip pro ukládání citlivých přístupových údajů a Hardware Crypto-Accelerator (HCA) pro šifrování disků s certifikací FIPS 140–2, úroveň 3. Pro fyzickou ochranu pevného disku před poškození slouží senzor volného pádu a gumová izolace proti lehčím otřesům. Dell moc dobře ví, jak důležitým tématem pro firmy bezpečnost je.

Změny v modelové řadě

Dell Latitude E6440

Dva ze čtyř strojů v modelové řadě jsou ultrabooky

Ke konci si zmínku zaslouží také další modely notebooků z této čtyřicítkové řady. Doposud jsme znali u každé řady 4 různé úhlopříčky displeje, to se ale mění. Nově máme v řadě dva ultrabooky, které nahrazují nejmenší 12,5" a 13,3" modely. Jde o 12,5" Dell Latitude E7240 a 14" Latitude E7440. Pak následuje právě recenzovaný 14" Latitude E6440 a nakonec největší 15,6" Latitude E6540. Pokud tedy v této generaci hledáte klasický notebook s optickou mechanikou a co nejmenší úhlopříčkou, 14" E6440 je správnou odpovědí.

Řešení pro nerušenou práci

Dell Latitude E6440

Profesionální řešení pro kancelářskou práci

Odpovídá Dell Latitude E6440 vaší představě profesionálního firemního notebooku vyšší třídy? Dle společnosti Dell a našich zkušeností jde o právě takový stroj. Kvalita, spolehlivost a možnosti zabezpečení jsou na opravdu vysoké úrovni a ve spojení s moderními komponentami je Latitude E6440 zařízením, které vám poskytne vše potřebné pro ničím nerušenou práci. Vyberte si firemní repasovaný notebook Dell s garancemi společnosti Technimax a přesvědčte se sami.

Repasované firemní notebooky Dell Latitude E6440