Typy skříní počítačů Dell Optiplex a Dell Precision

Typy skříní počítačů Dell Optiplex a Dell Precision


Nechce se vám číst celý článek? Shlédněte informace v tomto videu.

Repasované počítače Dell jsou dodávány ve čtyřech provedeních: tower, desktop, SFF a USFF. Každé provedení je specifické a má své výhody i nevýhody. Každý uživatel má specifické požadavky a proto mu vyhovuje jiná varianta. Pojďme se tedy jednotlivým variantám věnovat blíže.

Dell tower

Dell OptiPlex 780

Jedná se o rozměrově největší variantu, kde výška je větší než šířka a délka. Vzhledem k větším rozměrům je tato skříň také nejtěžší. Počítač lze postavit jak na stůl, tak i pod něj. Při umístění pod stolem je potřeba dbát na dostatečný přívod a odvod vzduchu, abyste neomezovali chlazení. U země je také potře počítat s vyšší prašností a tedy i potřebou častějšího čištění počítače.

Toto provedení ale skýtá i řadu výhod. Je to především široká možnost úpravy konfigurace a tedy možnost budoucího upgradu ze standardních, tedy univerzálních, dílů. Pokud tedy uvažujete o modernizaci vašeho počítače v budoucnu a máte dostatek prostoru na vašem pracovním stole, je tato varianta vhodná právě pro vás.

Dell desktop

Dell OptiPlex 780

Oproti variantě Dell tower je toto provedení konstruováno na provoz v horizontální poloze, bývá menších rozměrů a také se často umísťuje pod LCD monitor, čímž vytváří jakýsi stojan. Jednou z nevýhod této varianty je omezená možnost rozšiřování. Typickým příkladem je instalace grafické karty do PCI-E slotu, kdy provedení desktop vyžaduje low-profile grafickou kartu. Tento typ karty lze běžně zakoupit ve všech prodejních sítích, ale výběr je tímto značně omezený.

Dell SFF

Dell OptiPlex 780

SFF, neboli small form factor je v podstatě zmenšená forma desktopu. Používá se rovněž v horizontální poloze, ale oproti desktopu zde byly upraveny rozměry a snížena celková hmotnost. Stroj je tedy kompaktnější, ale za předpokladu několika kompromisů. Tím hlavním je náhrada standardní 5,25" mechaniky za slim mechaniku shodnou s mechanikami notebooků. Výměna tohoto typu mechaniky se bohužel obvykle prodraží. Úspora místa znamená také menší počet slotů na karty a paměťové moduly.

Dell USFF

Posledním, ne však příliš častým, typem skříně je USFF, tedy ultra small form factor. Tento model je nejmenší skříní Dell vůbec, u které výrobce provedl maximální opatření pro zmenšení vnějších rozměrů. Zde už chybí sloty pro karty a možnosti rozšiřování jsou minimální. Dell OptiPlex USFF je velmi oblíbený u všech uživatelů, kteří potřebují jednoúčelové zařízení a nemají k dispozici dostatek místa.

Často bývá toto provedení vhodnou náhradou notebooků, protože disponuje jednou zásadní výhodou. Napájecí zdroje je totiž integrován přímo v zařízení, což mají notebooky řešeny externě. Jedná se o velmi specifické řešení, které není vhodné pro každého.

Dell OptiPlex 780 Dell Latitude E6400

U řady Dell OptiPlex 780, kterou reprezentují ukázkové fotky v tomto článku, je design u všech provedení starší, který vychází z modelu OptiPlex GX620. Jediná varianta Dell OptiPlex 780 USFF již používá skříň s novějším designem jako například Dell OptiPlex 980.

Označení typu skříně, tedy provedení repasovaného počítače, je velmi důležitým parametrem a u každého produktu by ho tedy prodejce měl uvádět. V našem e-shopu /…ane-pocitace ho najdete přímo v názvu produktu a dále také pod záložkou parametry, kde najdete také všechny vnější rozměry a celkovou hmotnost.

Závěrem ještě doplňme, že všechny modely lze s jistým omezením používat jak v horizontální, tak vertikální poloze, je tedy jen na vás, kterému provedení dáte při svém výběru přednost.

Přejeme hodně štěstí při výběru vhodného repasovaného počítače. A ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nebojte se nám napsat nebo poslat email. Rádi vám poradíme. Pro jednodušší výběr můžete také použít našeho nákupního rádce, který vám snadno pomůže vybrat vhodný repasovaný počítač nebo repasovaný notebook.

Připravili jsme pro vás rovněž elektronický dokument obsahující cenné informace typu: Jak vybrat ten správný repasovaný počítač pro vás, jak se nenechat napálit při nákupu repasovaného počítače, jak správným výběrem ušetřit nebo jak poznat nepoctivého prodejce repasovaných počítačů. Pro stažení našeho rádce klikněte sem: https://www.technimax.cz/…brat-pocitac