Firemní notebook s numerikou – Dell Latitude E6530

Firemní notebook s numerikou – Dell Latitude E6530

Kancelářský notebook Dell Latitude E6530 je navržen pro firemní využití, a proto nabízí to, co firmy vyžadují – kvalitní konstrukci, dlouhodobou spolehlivost v celodenním provozu, snadnou vzdálenou správu, možnost připojení do dokovací stanice, zobrazení na více monitorech a další. Pojďme se podrobněji podívat, co je tento 15,6" notebook s numerickou klávesnicí zač a v čem vyniká.

Nadprůměrná odolnost

Dell Latitude E6530

Latitude E6530 je chráněn šasi v provedení Tri-Metal, které se společnosti Dell i zákazníkům již nesčetněkrát osvědčilo. Nejen že díky eloxovanému hliníku dobře vypadá, ale poskytuje též potřebnou odolnost a prémiovou kvalitu. Zpevněny jsou také rohy a celý obvod notebooku, který může být nejčastěji vystaven nechtěným nárazům. Ocelové panty zajišťují bezproblémové otevírání víka, aniž byste se museli obávat o praskající plasty, jak bývá časté u levných notebooků nižších tříd. Základna je pak ze slitin hořčíku, jak značí symbol Mg na spodní straně.

Dell Latitude E6530

Toto šasi je testováno a vyhovuje vojenskému standardu MIL-STD 810G. Tak to alespoň uvádí oficiální dokumentace od výrobce. A opravdu, lze věřit tomu, že šasi vydrží otřesy, prach, písek, vysoké i nízké teploty a různé další negativní vlivy. Ovšem ze strany Dellu jde do jisté míry o marketingový tah, neboť přestože šasi samotné opravdu vydrží, komponenty v něm vložené už často ne. A těžko nám bude prospěšné, když notebook vystavíme extrémům a jediné, co zůstane v pořádku, bude šasi. Přestože je tedy Dell Latitude E6530 na poměry jiných obdobných strojů nadprůměrně odolný, nejedná se o model, který by byl určen do extrémních podmínek. Od toho jsou jiné varianty s označením rugged, jejichž cena se pohybuje na mnohem vyšších úrovních.

Přívětivá správa

Dell Latitude E6530

Šasi firemního notebooku E6530 je přívětivé také pro techniky a správce firemních strojů, neboť Dell se snaží o co nejsnadnější přístup ke všem klíčovým komponentám, které může být potřeba vyměnit. Proto jsou také šroubky na spodní straně označeny symboly, které znázorňují komponentu, kterou šroub drží. Nemusíte tak už odšroubovávat vše a poté zkoušet, kde co povolilo, ale můžete jít hned na jistotu a ušetřit tak cenný čas i své nervy.

Velký displej

Dell Latitude E6530

Mezi notebooky série Dell Latitude je model E6530 tím největším, a to kvůli úhlopříčce 15,6". Větší úhlopříčku 17,3" už pak mají jen některé mobilní pracovní stanice Dell Precision. Někdo velikost považuje za negativum, jiný si zase pochvaluje větší zobrazovací plochu, na které lze i seriózně pracovat. Rozlišení displeje se v závislosti na použitém panelu pohybuje od HD, přes HD+, až po Full HD 1920×1080.

Numerická klávesnice

Dell Latitude E6530

Další výhodou E6530 je přítomnost numerické části klávesnice, která je od ostatních kláves jasně oddělena, aby nedocházelo k přehmatům. S tímto strojem tak už lze opravdu pohodlně pracovat, aniž by bylo potřeba externího monitoru a klávesnice. Pokud tedy potřebujete na služebních cestách nejen vyřizovat emaily, ale plnohodnotně pracovat, je větší notebook vhodným řešením.

Fyzické rozměry a hmotnost

Dell Latitude E6530

Co do fyzických vlastností je E6530 vcelku velkým strojem, jak lze předpokládat již z úhlopříčky 15,6". Konkrétně jde o 384mm x 258mm s výškou 28mm, což si ale člověk podle čísel těžko představí. Při hmotnosti téměř 2,5 kg se v terénu pronese, ale to je cena za pohodlí při práci, které poskytuje velký displej a numerická klávesnice. Nejde o ultrabook, který by byl tenký a lehký, ale Latitude E6530 má výhody klasického notebooku, mezi které patří použití běžného mobilního procesoru, ne jeho nízkonapěťové varianty, která na jednu stranu šetří baterii, ale zase má nižší výkon.

Výkon nejen pro kancelář

Dell Latitude E6530

Latitude E6530 je kancelářský business notebook, což znamená, že mu nejde o co nejvyšší výkon, protože ten ve firemním prostředí a práci s office není potřeba. Přesto najdeme i konfigurace se značně výkonným čtyřjádrovým Intel Core i7 procesorem, rychlým SSD diskem, 16 GB RAM, dedikovanou grafickou kartou nVidia NVS 5200M a Full HD displejem s rozlišením 1920×1080. Na takové konfiguraci se už není potřeba obávat o výkon ani při náročné práci a používání vícero externích LCD monitorů.

Kompatibilní dokovací stanice

Dell Latitude E6530

Zmínili jsme více monitorů – ty můžete k Latitude E6530 nejsnáze připojit přes dokovací stanici Dell, která je kompatibilní s mnoha dalšími modely E-family. Při přechodu na jiný model Dell Latitude E tak není potřeba měnit i drahé příslušenství, ale stačí jednoduše prohodit notebooky a můžete hned dále pracovat bez dalších komplikací a investic. Dokovací stanici můžete vybírat větší PR02X nebo menší PR03X, které se liší v počtu a typu některých portů. K Latitude E6530 doporučujeme variantu docku s USB 3.0.

Příslušenství a komponenty

Dell Latitude E6530

Pokud už máte některý jiný notebook Dell Latitude, ať jde o model s úhlopříčkou 15,6" nebo menší, můžete těžit z kompatibilního příslušenství. To se netýká pouze zmíněné dokovací stanice, ale také napájecího adaptéru, baterie, optické mechaniky, klávesnice a dalších komponent, které jsou vždy kompatibilní s určitými modely podle specifického klíče. Například 3G modem DW 5560 je kompatibilní se všemi dalšími třicítkovými řadami, tedy s Dell Latitude E6230, E6330E6430. To je výhodné obzvláště pro firemní správce IT, kteří, pokud pořizují do celé firmy tyto notebooky Dell, mohou při poruše snadno prohodit díl za jiný a nemusejí kvůli reklamaci řešit dočasnou náhradu za záložní kus.

Předchozí generace

Dell Latitude E6530

Dell Latitude E6530 je třetí generací kancelářských notebooků Dell s procesory Intel Core. Jeho předchůdce, Latitude E6520, se kromě použitého procesoru a chipsetu v mnohém neliší. Na první pohled je u E6520 nejpatrnější pouze jedna chybějící dioda pro indikaci vytížení disku a oranžové orámování klávesnice, typické právě pro dvacítkovou řadu notebooků Dell Latitude. Zmíněný novější chipset však znamená také důležitou podporu rychlejších USB 3.0 portů, kterou předchůdce ještě nemá. Tím však změny v podstatě končí a pokud přemýšlíte o upgradu z E6520 na E6530, pak neočekávejte žádný velký převrat.

S výběrem pomůžeme

Dell Latitude E6530

Jestliže hledáte profesionální notebooky na kancelářskou práci, kterými budete moc vybavit své firemní prostory, pak jsou 15,6" stroje Dell Latitude E6530 jistě jednou z možných voleb. Vše záleží na vašich konkrétních požadavcích, při jejichž sdělení vám rádi poradíme a pomůžeme vybrat vhodnou techniku Dell z celého našeho sortimentu.

Firemní notebooky Dell Latitude E6530 skladem