Kancelářský počítač s novými možnostmi – Dell OptiPlex 7040

Kancelářský počítač s novými možnostmi – Dell OptiPlex 7040

Po třech generacích vizuálně shodných počítačů přichází model Dell OptiPlex 7040 v novém designu s upravenou konstrukcí skříně. K důležitému vývoji došlo také u komponent, které poskytují pokročilejší technologie a vyšší rychlosti. Pojďme se na nový model podrobněji podívat a zjistit, co nám může nabídnout.

Dell OptiPlex 7040

Změna v designu je zřejmá na první pohled

Nová konstrukce a design

Vizuální a konstrukční rozdíly oproti předchozím generacím poznáme na první pohled. V SFF provedení se Dell OptiPlex 7040 ještě trošku zmenšil a je kompaktním stolním počítačem, který dobře zapadne do každé kanceláře. Žádné zbytečně extravagantní prvky na skříni nenajdeme, a kromě šedého obdélníku s logem je celý stroj matně černý.

Dell OptiPlex 7040

Vlevo recenzovaný model OptiPlex 7040, vpravo předchozí generace OptiPlex 7020

Místo šedé mřížky, která se snadno lámala, máme nyní černé mřížkování, které je orámováno a zdá se být odolnějším, což je hlavně pro nás dobrá zpráva. Ani starší mřížka se nezničí při běžném používání, ale při přepravě počítačů na paletách to bývá problém a polámané mřížky pak musíme měnit, což jsou zbytečné náklady navíc. U tohoto modelu podobné problémy neočekáváme. Čelní panel nabízí ještě jeden příjemný detail – logo Dell lze po odklopení panelu pootočit o 45°, takže ať už budete mít stroj postavený či položený, logo můžete mít správně orientováno.

Dell OptiPlex 7040

Počítač je připraven pro vertikální i horizontální použití

Nové i původní konektory

Konektivita počítače v provedení SFF je na dobré úrovni a mnohé jistě potěší přítomnost HDMI portu, který ještě v předchozí generaci chyběl. Dále na zadní straně najdeme 2× DisplayPort, COM, 2× PS2, 6× USB a síťový konektor RJ-45. To je hodně příjemná kombinace, přibývají nám totiž nové porty, viz HDMI, ale neztrácejí se ty starší, jako jsou PS2 a COM. Na čelním panelu pak máme další 4 USB a audio. Z celkových 10 USB portů je jich 6 USB 3.0 a 1 s technologií PowerShare, tedy že jej lze použít k napájení periferií i pokud je počítač vypnutý.

Dell OptiPlex 7040

Konektivita byla rozšířena o HDMI

Nové otevírání skříně

Změnou prošel také systém otevírání case, který byl dříve umístěn na boční straně počítače. Nyní už najdeme jen modrý posuvník na zadní straně, kterým lze celou bočnici uvolnit. To je příhodné jak kvůli celistvějšímu vzhledu stroje, tak z hlediska značení, protože víme, že všechny modré součásti i uvnitř case slouží k uvolnění či odklopení různých mechanismů. Velice snadno a bez použití nářadí tak můžeme odklopit bočnici, čelní panel, úchyt PCI karet, krytku ventilátoru CPU, a box s optickou mechanikou a diskem, který lze ještě dále rozebírat.

Dell OptiPlex 7040

Skříň obsahuje modré systémy pro snadnou demontáž komponent

Nově bez USFF

Z modelů OptiPlex 9020 jsme již zvyklí, že Dell vypustil provedení desktop. OptiPlex 7040 jde ve škrtech dále a nenabízí už ani provedení USFF. Zůstává tedy tower, který budeme stavět spíše pod stůl a do kterého lze doplňovat klasické PCI karty, pak kompaktní stolní provedení SFF, kde je prostor pouze pro nízko profilové PCI karty, a nakonec nejmenší provedení micro, kde už máme pro rozšíření jen M.2 sloty a pro napájení potřebujeme externí adaptér. I takovýto výběr ze tří provedení jednoho modelu se však zdá být dostatečným.

Dell OptiPlex 7040

Provedení SFF pojme PCI kartu typu low profile

Nové možnosti komponent

Z vnitřních komponent potěší CPU Intel Core 6. generace Skylake. Tyto procesory již podporují HEVC h.265 dekódování 4k videa a obsahují integrovaný grafický čip HD Graphics 530, který za dobu svého vývoje již řádně pokročil a nyní už si s ním jde docela dobře vystačit i při náročnější práci. Paměť RAM je nově typu DDR4, nabízí tedy vyšší frekvenci 2133 MHz a umožňuje rychlejší práci. Do jaké míry to při běžné práci pocítíte, to už je otázka jiná – pokud jste opravdu náročný uživatel, mělo by vám to pomoci. Disky můžete využívat klasické SATA, ale nabízí se i M.2 slot. Pokud použijete extrémně rychlé M.2 NVMe úložiště, pak dostanete stroj, který se i v roce 2019 bude ve své kategorii řadit mezi rychlostní špičku, přestože jde o repas. Co do výkonu vám Dell OptiPlex 7040 může nabídnout opravdu mnoho.

Dell OptiPlex 7040

Na desce je jasně označeno, že paměťové moduly musejí být typu DDR4

Nový vítr ve vaší kanceláři

Pokud potřebujete svižný kancelářský počítač na náročnější práci, můžete se na Dell OptiPlex 7040 spolehnout. Bezpečně splní vaše vysoké nároky pro práci na vícero monitorech, aniž by jej bylo potřeba za rok měnit na novější model. Jde o velice příjemnou evoluci tím správným směrem.

Dell OptiPlex 7040

OptiPlex 7040 je svižný stroj do kanceláře

Vyberte si z naší nabídky repasovaných kancelářských počítačů Dell OptiPlex. Skrze konfigurátor si můžete přizpůsobit konfiguraci dle svých potřeb a rozšířit záruku až na 4 roky. Kdybyste ke stroji potřebovali cokoli nestandardního, neváhejte nás kontaktovat, rádi pro vás zajistíme vše potřebné.

Kancelářské počítače Dell OptiPlex 7040 skladem