Mobilní řešení na CAD – Dell Precision M4800

Mobilní řešení na CAD – Dell Precision M4800

Dell Precision M4800 je právem označován jako mobilní pracovní stanice, protože svým výkonem a funkcemi se od běžných notebooků značně liší. Série Precision značky Dell je dobře známá i v oblasti stolních počítačů, kdy jde o konstruktérské stroje pro profesionální využití v oblasti 3D modelování, strojírenských návrhů a analýz. Notebook Precision M4800 zachovává toto zaměření, ale přináší jej v kompaktním provedení 15,6" notebooku.

Osvědčená konstrukce

Dell Precision M4800

Notebook působí na první pohled robustním dojmem

Šasi stroje je téměř k nerozeznání od předchozího modelu M4700, u kterého se osvědčilo. Díky bytelnosti hliníku a jeho vlastnostem odvádění tepla je toto krytí významným pomocníkem. Výkonné komponenty totiž nutně vyzařují teplo, které je však díky duálním ventilátorům a tomuto robustnímu šasi efektivně odváděno. Vysoká odolnost proti mechanickému poškození a pevné panty, které displej drží, jsou u těchto vyšších řad už samozřejmostí.

Prémiový displej

Dell Precision M4800

UltraSharp displej s PremierColor

Displej rovněž odpovídá náročným požadavkům, které konstruktéři mají vhledem k přesnosti a věrnému podání barev. Na trhu je několik variant displejů, včetně UltraSharp s FHD či až s QHD rozlišením 3200×1800. Pro přesné podání barev slouží technologie PremierColor, kterou displej disponuje. Úhlopříčka panelu je 15,6" a celkové rozměry notebooku tedy směřují k mobilitě. Pro pohodlnou práci v kancelářských podmínkách si většina profesionálů jistě připojí externí monitory.

Solidní konektivita

Dell Precision M4800

I v základu bez dokovací stanice má stroj slušnou konektivitu

Při zmínce o externích monitorech je potřeba informací o konektivitě. Ta je u Precisionu M4800 na takové úrovni, jak bychom od podobného stroje očekávali. Pro výstup obrazu najdeme po obvodu stroje HDMI, DisplayPort i VGA konektor. Dále je k dispozici audio vstup a výstup, USB 3.0 a 2, eSATA, čtečka paměťových karet, síťové připojení RJ45 a samozřejmě konektor pro napájení. Důležitý je také port pro dokovací stanici, díky kterému můžeme připojit klasický dock kompatibilní s Latitude E-family a získat tak mnoho dalších portů.

Překvapivý výkon

Dell Precision M4800

S Core i7 procesorem a profesionální dedikovanou grafikou nabízí stanice velmi pěkný výkon

Po stránce vnitřních komponent a výkonu se můžeme opřít o 4. generaci Intel Core procesorů, a to až do provedení i7 Extreme Edition. Operační paměť může dosahovat až 32GB DDR3L – označení L znamená Low Voltage, tedy nízkonapěťové moduly, za které budete rádi především při provozu na baterii. Důležitou součástí pracovní stanice je dedikovaná grafická karta. Stejně jako v případě stolních Precisionů, i zde jde o profesionální karty nVidia Quadro a AMD FirePro, o kterých si můžete podrobněji přečíst v našem článku. Paměťová úložiště může notebook skrývat až tři – interní 2,5" disk, druhý 2,5" v šuplíku místo optické mechaniky, a k tomu ještě vnitřní mSATA modul.

Vysoké zabezpečení

Dell Precision M4800

Při výrobě je kladen důraz na mechanickou odolnost

Když už máme možnost třech datových úložišť, přidal Dell podporu RAID 0, 1 a 5. Data tak můžeme mít ihned zálohovaná, aniž bychom se museli bát výpadku jednoho disku. Zabezpečení dat zajišťují také další prvky, jako senzor volného pádu, čtečka otisků prstů, či čtečka čipových karet, které ve vybraných konfiguracích najdeme. Po softwarové stránce je stroj připraven na řešení Dell Data Protection, díky kterému můžete snadno šifrovat svá data a zamezit jejich zneužití.

Spolehlivý celek

Dell Precision M4800

Připojit externí monitory s vysokým rozlišením není problém

Mobilní pracovní stanice Dell Precision jsou častou volbou grafiků a pracovníků s CAD aplikacemi. Ať už hledáte výkon na náročnou práci nebo stabilitu a dlouhodobou spolehlivost celku, Dell Precision M4800 může být tím pravým mobilním řešením právě pro vás. Spolehněte se na ověřeného dodavatele repasované techniky – vybrat si můžete přímo u nás na prodejně, případně vám rádi zašleme fotografie konkrétního vybraného kusu. S každou objednávkou získáte také naše garance, které se zavazujeme plnit pro vaše dobro. Pokud máte k pracovní stanici jakékoli další dotazy, neváhejte nás kontaktovat, rádi poradíme.

Mobilní stanice Dell Precision M4800 skladem