Bezdrátově nabíjený notebook? Dell má první model

Bezdrátově nabíjený notebook? Dell má první model

Zaznamenali jste zprávu o prvním notebooku s bezdrátovým nabíjením, který se dostal do běžného prodeje? I pokud ne, jistě tušíte, že jde o stroj značky Dell – jinak bychom se o tom přeci nezmiňovali.

Dell Latitude 7285 je 12,3" konvertibilním notebookem/ta­bletem, ke kterému lze zakoupit odnímatelnou klávesnici a nabíjecí podložku. Bezdrátové nabíjení funguje tak, že notebook musíte položit právě na tuto podložku, která už je napájena klasicky kabelem. Nejedná se tedy o žádnou revoluci, jak bychom doufali. Jestli se musíme strefit do dokovací stanice nebo položit notebook na připravenou podložku, to není žádný zásadní rozdíl.

Důležité ale je, že Dell nespí a snaží se. Jde kupředu, a i když bezdrátové nabíjení mobilních telefonů na podobném principu už známe, je Dell prvním, kdo technologii reálně aplikoval do energeticky značně náročnějšího notebooku. Na přílišný komerční úspěch tohoto řešení u Latitude E7285 bych si nevsadil, ale směr Dellu považuji za správný. Jen když bude takto postupovat dále a aktivně se podílet na vývoji a uplatnění nových technologií, zůstane ve světě výpočetní techniky na prvních příčkách.

Podobně i my v Technimaxu usilujeme o to, jít stále kupředu a vyvíjíme nové funkce a služby, které mají za cíl usnadnit vám práci a ušetřit váš čas. Jde nám o vás, naše zákazníky. Pokud je něco, čím bychom vám mohli pomoc, neváhejte nám poslat tip na zlepšení. Za vaše podněty jsme vždy rádi.

Tip na zlepšení