Jak Dell investuje do výzkumu a vývoje?

Jak Dell investuje do výzkumu a vývoje?

Dell OptiPlex case

Sledujete blog společnosti Dell? Čas od času tam lze narazit na zajímavé informace a člověk si utvoří představu, jak asi Dell aktuálně funguje a kam směřuje. Tento týden zveřejnili článek s několika zajímavými čísly, ze kterého se pokusím kousek přeložit:

„Za posledních 5 let jsme investovali přes 20 miliard dolarů do výzkumu a vývoje a připsali si přes 25 000 patentů či žádostí o patent. A přestože naším základem je stále hardware, inovace probíhají napříč portfoliem, abychom přinesli kompletní řešení infrastruktury a počítačů, které jsou poháněny inteligentním softwarem. V Dell Technologies pracuje přes 20 000 inženýrů, vědců a doktorů, z nichž 85 % píše software.“

Pro menší firmy a živnostníky u nás v Česku jsou to extrémní čísla, která mají daleko k naší každodenní realitě. Avšak ukazují zajímavý trend. Firma, která vznikla na prodeji HW, investuje 85 % svých zdrojů do vývoje SW. Co z toho usoudit? Jednoduše mi z toho vyznívá, že hardware už není problém. Už není potřeba věnovat tolik úsilí novým systémům pro uspořádání komponent, lepšímu proudění vzduchu kvůli chlazení, snadnějšímu přístupu ke komponentám,… To všechno už má Dell dávno pořešeno a stačí jen občasné drobné úpravy.

Samozřejmě nad tím přemýšlím z hlediska repasů. Přinesou nové stroje oproti repasovaným něco navíc, kromě novějších komponent, jejich výkon v kanceláři stejně nevyužijeme? Z hlediska sestavení, stability, přístupnosti a technologie skříní zřejmě ne. V klidu tedy můžeme sáhnout k levnějším repasům a není potřeba investovat velké peníze do nových značkových strojů. Obzvláště, když i k repasovaným počítačům Dell můžete mít služby a garance, které se vyrovnají drahému profesionálnímu supportu, například vyřízení reklamace do druhého dne.

Vyberte si z repasovaných počítačů Dell