Jak se vyznat ve značení notebooků Dell Latitude

Jak se vyznat ve značení notebooků Dell Latitude

Pohybujete se čas od času mezi notebooky Dell Latitude a mate vás jejich značení? Může se stát, že u nás v e-shopu uvidíte notebooky Latitude E6320 a Latitude E6230 v téměř stejné konfiguraci a budete si říkat, jaký že je mezi mini vlastně rozdíl. Proto krátce uvedeme, jak se v repasovaných noteboocích Dell snadno zorientovat dle čísla uváděného za písmenem E.

Nový způsob číslování, který Dell zavedl v roce 2009, není vůbec složitý a vztahuje se na všechny modely Latitude E z naší nabídky. Nejlépe si to ukážeme na příkladu, vezměme tedy model Latitude E6430.

Dell Latitude E6430

6 – První číslice značí provedení šasi. Notebooky s plastovým šasi jsou označeny číslem 5, šasi ze slitiny hořčíku má číslo 6 a nejvyšší číslo 7 označuje velmi tenké hliníkové ultrabooky.

4 – Druhá číslice značí úhlopříčku displeje. 2 = 12,5"; 3 = 13,3"; 4 = 14"; 5 = 15,6". Podle prvních dvou číslic si tedy můžeme okamžitě udělat obrázek o tom, o jak kvalitní/odolný a jak velký notebook se jedná.

3 – Třetí číslice značí pořadí v modelové řadě, tedy jaké generace notebook je. Nejstarší modely zde mají nulu, novější jedničku, atd. V současné době (2017) v naší nabídce repasovaných notebooků již najdete modely čtyřkové (například tedy E6440, E6540, apod.). Samozřejmě se může stát, že model E6430 s procesorem Core i7, 8 GB RAM, SSD diskem a grafickou kartou bude výkonnější, než E6440 v nejslabším provedení s Core i3, nicméně budete vědět, že s vyšším modelem dostáváte novější generaci procesorů a často i odlišný, modernější design, než měly předchozí modely.

0 – Poslední číslicí, se kterou se u notebooků Dell v naší nabídce setkáváme, bývá vždy nula.

Dell Latitude E6430

Pro procvičení si můžeme vyzkoušet několik příkladů:

1) Jak velký asi bude notebook Latitude E6320? Bude se odolností konstrukce a velikostí displeje hodit pro práci na cestách? Ano, jelikož má šasi z hořčíkové slitiny a 13,3" displej, díky čemuž bude notebook malý a lehký.

2) A co Latitude E5510 na náročnější výpočetní úkony a reprezentaci společnosti? Raději ne, plastové šasi může působit lacinějším dojmem a snadněji se poškodí, příliš reprezentativní tedy nebude. Displej je příjemně veliký pro práci, avšak jedničková řada bude mít starší procesor i ostatní komponenty, a i její design bude na dnešní poměry již zastaralejší.

To vše jednoduše zjistíme ze třech číslic, kterými Dell své notebooky označuje. Doufáme, že se díky těmto informacím budete v naší nabídce snadněji orientovat a výběr tak pro vás bude ještě snazším a rychlejším.

Notebooky Dell Latitude