Podezřele levné licenční štítky Windows?

Podezřele levné licenční štítky Windows?

Zabýváte se při nakupování výpočetní techniky také licencemi operačního systému Windows? Možná jste se už setkali s nabídkou podezřele levných licenčních štítků, které se na českých eshopech objevují. Prodejci se ohánějí odkazem na soudní spor, který kdysi nad Microsoftem v této věci někdo vyhrál. To je pro ně důkaz o tom, že tímto způsobem aktivovaný OS je legální.

Jak se k tomu postavíte vy? Budete hledat, o co přesně se v konkrétním soudním sporu jednalo? Budete zkoumat, jestli se rozhodnutí soudu může vztahovat i na vaši firmu? Budete připraveni při kontrole z Microsoftu vytáhnout z rukávu všechny argumenty a obhájit si použití kódů ze štítků? A budete ochotni v případě neoblomnosti Microsoftu také jít do soudních sporů a tahanic za použití štítků ve vaší firmě? A i kdybyste třeba po roce soud vyhráli, budete si moc říct, že vám to stálo za těch ušetřených pár stovek při nákupu štítků?

Naše odpověď je v tomto jasná – nechceme se pouštět na tenký led a zadělávat na problémy, které by mohly zasáhnout nejen nás, ale také vás, naše zákazníky. Náš business se netočí kolem licencí a váš jistě také ne. I pokud domácí uživatelé podobné licenční štítky využívají, ve firmě si to zkrátka nedovolíme a za jistotu legálnosti raději pár korun připlatíme.


Oficiální licenční štítek Windows 10 pro repasované počítače

Náš kontakt přímo z Microsoftu se vyjádřil v tom smyslu, že s obdobnými štítky se setkává stále častěji, ale rozhodně jim není možno důvěřovat. Některé štítky mají přímo viditelně špatné značení, například symboly, které zastupují digitální klíč, ale přitom jsou natištěné na štítku, takže zkušený kontrolor z Microsoftu při pouhém pohledu na štítek pozná, že je něco špatně. Není prý neobvyklé, že se štítky s kradenými klíči ve velkém tisknou v Číně. Sami si podobné věci neověříme, proto spoléháme na oficiální distribuci licencí, kde máme my, a tedy i vy, 100 % jistotu legálnosti.

Věříme, že mít jistotu a klidný spánek je důležitější než trochu ušetřit. Pokud s naším přístupem souhlasíte, můžete se na nás bez obav obrátit. V obdobném duchu jednáme i v dalších oblastech podnikání a obchodování. Důkazem toho je i náš etický kodex, který si můžete pročíst u nás na webu.

Etický kodex firmy Technimax