Uživatel: Nepřihlášený
Kategorie produktů
Produktové řady

Dell OptiPlex FX170

Tenký klient Dell OptiPlex FX170 je zvláštní výjimkou v naší nabídce mini počítačů. Jedná se o vcelku levné zařízení, které díky jeho vlastnostem řadíme mezi tenké klienty či terminály, využívané především pro vzdálený přístup k serveru. Velikostí a hmotností se jedná o jedno z nejmenších samostatně funkčních zařízení, které nabízíme - parametrově je dokonce menší a lehčí než tablet Dell Venue 11 Pro. Pokud vás zajímají podrobnosti a zkušenosti, které s FX170 máme, můžete se podívat na naši video recenzi.

Podrobnější informace najdete v naší recenzi tenkého klientu Dell OptiPlex FX170.

Takto malý počítač má specifické vlastnosti, které vymezují jeho možnosti využití. Kladnými vlastnostmi jsou již zmiňované rozměry (36 x 121 x 156 mm) a hmotnost (0,6 kg), dále pak velmi nízká spotřeba 36 watového zdroje, téměř nulová hlučnost díky pasivnímu chlazení bez rotujícího ventilátoru, absence pohyblivých částí, tedy právě ventilátoru a plotnového HDD, a také velmi nízká pořizovací i provozní cena. Z výše uvedeného nutně plynou jistá omezení v oblasti výkonu - volba energeticky úsporného procesoru Intel Atom, 2 GB paměti RAM typu DDR2 a pouhé 4 GB flash paměti, která nahrazuje pevný disk. Do zařízení se samozřejmě nevešla optická mechanika.

I přes nízké rozměry nabízí OptiPlex FX170 dostatečné možnosti konektivity. V čelním panelu najdeme, mimo tlačítka napájení a notifikační diody, audio konektory na sluchátka a mikrofon a dva USB vstupy. Na zadní části je k dispozici konektor RJ45 pro připojení k síti, další dva USB porty, DVI výstup pro připojení LCD monitoru, PS2 a konektor napájení, které je řešeno externím adaptérem, podobně jako u notebooků.

Příjemným překvapením je předinstalovaný operační systém Windows 7 ve verzi Embedded Standard s českou lokalizací, který je v ceně zařízení. S přístupem k účtu administrátora vám pomůže jednoduchý návod na webu společnosti Dell. Pokud hledáte jednoduché a ve všech směrech úsporné řešení pro vzdálenou správu, vsaďte na produkt, který je přesně pro tyto účely konstruován.

V aktuální sekci 1 produktů

Zobrazit rozšířené filtrování
Procesor
Model a provedení
Operační paměť
Grafická karta
Pevný disk
Porty
Operační systém
Rozměry
Výbava

Typ CPU

Počet jader CPU

Frekvence CPU

Hodnocení CPU (Benchmark)

1

279 bodů - 279 bodů
(1)

Model

Provedení (typ CASE)

Kapacita operační paměti RAM

Typ operační paměti

Maximální kapacita paměti RAM

Typ grafické karty

Grafická karta

Hodnocení grafiky (Benchmark)

1

65 bodů - 65 bodů
(1)

Kapacita pevného disku

Typ pevného disku

USB 3.0

USB 2

LPT

PS2

HDMI

VGA

DVI

DisplayPort

eSATA/USB

COM

Operační systém

Šířka

1

36 mm - 36 mm
(1)

Výška

1

156 mm - 156 mm
(1)

Hloubka

1

121 mm - 121 mm
(1)

Hmotnost

1

0.6 kg - 0.6 kg
(1)

Optická mechanika

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.