Uživatel: Nepřihlášený

Dell OptiPlex FX170

Tenký klient Dell OptiPlex FX170 je zvláštní výjimkou v naší nabídce mini počítačů. Jedná se o vcelku levné zařízení, které díky jeho vlastnostem řadíme mezi tenké klienty či terminály, využívané především pro vzdálený přístup k serveru. Velikostí a hmotností se jedná o jedno z nejmenších samostatně funkčních zařízení, které nabízíme - parametrově je dokonce menší a lehčí než tablet Dell Venue 11 Pro. Pokud vás zajímají podrobnosti a zkušenosti, které s FX170 máme, můžete se podívat na naši video recenzi.

Podrobnější informace najdete v naší recenzi tenkého klientu Dell OptiPlex FX170.

Takto malý počítač má specifické vlastnosti, které vymezují jeho možnosti využití. Kladnými vlastnostmi jsou již zmiňované rozměry (36 x 121 x 156 mm) a hmotnost (0,6 kg), dále pak velmi nízká spotřeba 36 watového zdroje, téměř nulová hlučnost díky pasivnímu chlazení bez rotujícího ventilátoru, absence pohyblivých částí, tedy právě ventilátoru a plotnového HDD, a také velmi nízká pořizovací i provozní cena. Z výše uvedeného nutně plynou jistá omezení v oblasti výkonu - volba energeticky úsporného procesoru Intel Atom, 2 GB paměti RAM typu DDR2 a pouhé 4 GB flash paměti, která nahrazuje pevný disk. Do zařízení se samozřejmě nevešla optická mechanika.

I přes nízké rozměry nabízí OptiPlex FX170 dostatečné možnosti konektivity. V čelním panelu najdeme, mimo tlačítka napájení a notifikační diody, audio konektory na sluchátka a mikrofon a dva USB vstupy. Na zadní části je k dispozici konektor RJ45 pro připojení k síti, další dva USB porty, DVI výstup pro připojení LCD monitoru, PS2 a konektor napájení, které je řešeno externím adaptérem, podobně jako u notebooků.

Příjemným překvapením je předinstalovaný operační systém Windows 7 ve verzi Embedded Standard s českou lokalizací, který je v ceně zařízení. S přístupem k účtu administrátora vám pomůže jednoduchý návod na webu společnosti Dell. Pokud hledáte jednoduché a ve všech směrech úsporné řešení pro vzdálenou správu, vsaďte na produkt, který je přesně pro tyto účely konstruován.

V aktuální sekci 1 produktů

Zobrazit rozšířené filtrování
Procesor
Model a provedení
Operační paměť
Grafická karta
Pevný disk
Porty
Operační systém
Rozměry
Výbava

Optická mechanika

Šířka

1

36 mm - 36 mm
(1)

Výška

1

156 mm - 156 mm
(1)

Hloubka

1

121 mm - 121 mm
(1)

Hmotnost

1

0.6 kg - 0.6 kg
(1)

USB 3.0

USB 2

LPT

PS2

HDMI

VGA

DVI

DisplayPort

eSATA/USB

COM

Operační systém

Kapacita pevného disku

Typ pevného disku

Typ grafické karty

Grafická karta

Hodnocení grafiky (Benchmark)

1

65 bodů - 65 bodů
(1)

Kapacita operační paměti RAM

Typ operační paměti RAM

Maximální kapacita paměti RAM

Model

Provedení (typ CASE)

Typ CPU

Počet jader CPU

Frekvence CPU

Hodnocení CPU (Benchmark)

1

279 bodů - 279 bodů
(1)

PRŮMĚRNÉ HODNOCENÍ

5,0

Hodnocení produktu Počítač Dell OptiPlex FX170 vyjadřuje pouze subjektivní názory a zkušenosti uživatelů.

Recenze Počítač Dell OptiPlex FX170 se nemusí shodovat s názorem prodejce Technimax s.r.o.

Máte-li jakoukoliv zkušenost s tímto produktem, prosíme o vložení vaší recenze , děkujeme.

Zobrazit všechny recenze

Uživatelské recenze: Počítač Dell OptiPlex FX170

Na tenkého klienta celkem výkonné zařízení. K počítači se přihlásíte jako uživatel a pokud nevyžadujete administrátorský přístup, vše funguje dobře. Získání administrátorského přístupu je poněkud složitější, ale v zásadě možné. Přeinstalace softwaru, který je stáhnutelný z podpory DELLu není moc intuitivní. Na zařízení provozujeme i jako malý printserver, nebo router Kerio Control pro malé firmy nebo pobočky, stejně tak do PC lze nainstalovat jakýkoli jiný x86 operační systém. PC je vybaveno speciálním flash modulem 44pin PATA DOM, který bohužel není jednoduše k sehnání, takže upgrade vnitřní paměti není možný.

funguji dobre, krome dvou zamacknutych tlacitech POWER vse ok. Samozrejme nevim, jestli je to vada materialu a nebo "vada" na strane zaka, ktery se o to zaslouzil :-). Mame je nastavene jako rdp klienty, hned po startu se pripoji na server a veskera prace pak probiha tam...

Přidat recenzi

Nová uživatelská recenze produktu: Počítač Dell OptiPlex FX170

Hodnocení hvězdičkami:

Tento web používá soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.