Startujeme

Startujeme

Určitě jste si všiml, že ceny procházejí určitými sezónními změnami. Protože se repasovanou technikou zabýváme téměř 18 let, vypozorovali jsme několik zajímavostí. Část zkušeností jsme posbírali a vložili do analýzy cen v průběhu kalendářního roku.Ceny na českém trhu v maloobchodě do značné míry kopíruji ceny velkoobchodní v Evropě. Dochází sice k nepatrnému zpoždění, ale průběh je prakticky totožný.

V souvislosti s poptávkou a dostupnosti nejprodávanějších modelů se vývoj cen každoročně prakticky opakuje. Protože se s vámi chceme dělit o naše know-how, najdete níže graf průběhu vývoje cen jednoho kalendářního roku.


Vývoj cen během rokuZ grafu lze vyčíst několik zajímavých informací. Ta nejdůležitější ovšem je, že ceny klesají až do září, kdy se pokles zastavuje a u nejprodávanějších položek může docházet i k mírnému nárůstu cen. Dále je patrné, že do tohoto okamžiku docházelo k výraznému poklesu cen, což se do konce roku už nebude opakovat.


Ten správný čas je nyní

Teď je tedy ten správný okamžik na nákup techniky. Pokud máte malý prostor pro uskladnění a máte volné finanční prostředky, doporučujeme se předzásobit. Právě teď totiž startuje sezóna a některé zboží bude, podle slov mého kolegy Jindry Ropka, který pro vás shání u dodavatelů ty nejzajímavější stroje, obtížné sehnat. Věřím, že se mu to bude dařit, ovšem bude to pravděpodobně za cenu vyšších pořizovacích nákladů, které se pravděpodobně promítnou do prodejní ceny pro vás. Jak Jindra s oblibou říká: „Hele, je konec roku, buď ty noťasy budeme mít alespoň za vyšší cenu, nebo nebudou vůbec, tak si vyber!“ A já mu vždy odpovídám: „Nikdo z dodavatelů je nemá a zákazníci je potřebují, objednávej, ať jsou tady co nejdřív!“

Všechny informace do sebe zapadají a my se s vámi o ně chceme dělit. Chceme přidat něco navíc. Je jen na vás, zda se tímto budete zabývat, nebo to hodíte za hlavu a necháte budoucnost osudu.

Chcete mít budoucnost pevně ve svých rukou? My ano! Proto chceme vidět dál.


Předzásobte se nejprodávanějším zbožím


Dell OptiPlex 780 790 990 7010 9020
Dell Latitude E6220 E6320 E6330 E6420
Dell Precision T3500 M4700
Dell PowerEdge R710

P.S. Děsíte se na konci roku z daňové povinnosti, která vám je vypočítána? Hledáte náklady v prosinci na poslední chvíli? Nejste sami! Možná je ale právě teď ten správný čas být chytřejší. Zkuste odhadnout vaše letošní výsledky a investice plánovat už teď. Nejen, že si vyberete přesně tu techniku, kterou potřebujete, ale získáte ji i za zajímavé ceny. Konec stresům na konci roku s daněmi. Řešte problém už nyní!


Zobrazit kompletní nabídku